Geri dön

48. Yerel Seçim Paneli Gerçekleşti!

5 Jul 2018 GİRİŞİMCİLİK SEÇİM PANELLERİ

Girişimci seçim sürecimizde Uluslararası Seçim Paneli öncesi son adım olan ve senede ortalama altı kez düzenlenen Yerel Seçim Panelleri‘nin 48.’si 5 Temmuz  2018 Perşembe günü Endeavor ofisinde gerçekleşti. Yarım gün süren etkinlikte altı mentörden oluşan panelistler ve girişimci adayları, 45 dakikalık üç seans halinde görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası panelistler bir araya gelerek girişimcilerin performanslarını değerlendirdi ve adayların bir sonraki adıma geçerek Endeavor Ülke Adayı olup olamayacağına oylama ile karar verildi. Girişimcilerin ülke adayı olabilmesi için tüm panelistlerin ortak karar vermesi gerekiyor. 48. Yerel Seçim Paneli’nin Ülke Adayları Scoutium ve Tarfin oldu. Scoutium ve Tarfin kurucularını tebrik ederiz!

Üstte: Scotium kurucuları (soldan sağa) Safa Yerliyurt, Emre Ün ve Efe Aydın Altta: Tarfin kurucusu Mehmet Memecan

(Soldan sağa) Berna Şamiloğlu Acar, Kerem Göktan, Erdal Güner, Selen Kocabaş, Can Dedeoğlu, Zafer Şen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scoutium Hakkında: 
Scoutium, futbol kulüplerinin genç yetenekleri keşfetmek için harcadığı yüksek bütçe sorunu ve yetenek avcısı yetersizliğini çözmek üzere; futbol kulüpleri, yetenek avcıları ve yetenekli gençleri aynı platformda buluşturuyor ve keşfedilmeyen yetenekleri bulmaya odaklanıyor.

Efe AydınEmre Ün ve Safa Yerliyurt‘un futbol dünyasına katkı sağlamak amacıyla kurduğu Scoutium’da taraftarlar tarafından değerlendirilen oyuncuların verileri algoritmalar tarafından analiz ediliyor. Bu analizler, kulüplerin yeni futbolcuları bulmak için kullanabileceği bir veri tabanı haline geliyor. Platform, verileri kullanarak amatör oyuncuların profesyonel kulüplerce keşfedilmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Oylaması tescillenen taraftara para kazanma şansı da sunan Scoutium, kulüplerin analizlere kolayca ulaşabilmelerini sağlayan en iyi platform olmayı hedefliyor.

Scoutium hakkında daha fazla bilgi için: www.scoutium.com

Tarfin Hakkında:
Mehmet Memecan tarafından kurulan Tarfin, Türkiye’de çiftçiler için yetersiz olan ve yüksek faiz oranları ile verilen finansal hizmetler sorununa çözüm bulmayı amaçlıyor. Çiftçiler, tarım girdisi için finansman zorluğu yaşarken tarım bayilerinin nakit sıkıntısı ve tahsilat riski sebebiyle büyüme potansiyelleri de limitli kalıyor. 

Tarfin, özel finansman algoritmasıyla çiftçilere anında kredi onayı verecek tarım girdilerine erişim sağlıyor. Tarfin’in özel kredi notlama sistemi ve bulut tabanlı platformu çiftçilere dört dakikadan kısa bir sürede yeni bir kredi limitine erişim sağlıyor. Çiftçilerin girdi maliyeti azalırken ödemeyi nakit yapan Tarfin, bayilerin tahsilat riskini bitiriyor ve böylece çiftçiler işlerini büyütebiliyorlar. Tarfin, Şubat 2017’den beri 870’ten fazla müşterisine 32 bayi üzerinden 1.1 Milyar Dolar değerinde tarım girdi satış vadelendirdi ve hızla ekibini büyütmeye devam ediyor.

Tarfin hakkında daha fazla bilgi için: www.tarfin.com