Geri dön

49. Yerel Seçim Paneli Gerçekleşti!

16 Aug 2018 BASINDA GİRİŞİMCİLİK SEÇİM PANELLERİ

Girişimci seçim sürecimizde Uluslararası Seçim Paneli öncesi son adım olan ve senede ortalama altı kez düzenlenen Yerel Seçim Panelleri‘nin 49.’su 15 Ağustos  2018 Çarşamba günü Endeavor ofisinde gerçekleşti. Yarım gün süren etkinlikte altı mentörden oluşan panelistler ve girişimci adayları, 45 dakikalık üç seans halinde görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası panelistler bir araya gelerek girişimcilerin performanslarını değerlendirdi ve adayların bir sonraki adıma geçerek Endeavor Ülke Adayı olup olamayacağına oylama ile karar verildi. Girişimcilerin ülke adayı olabilmesi için tüm panelistlerin ortak karar vermesi gerekiyor. 49. Yerel Seçim Paneli’nin Ülke Adayları Evreka, Narcade ve Pubinno  oldu. Ülke Adayları’mızın kurucularını tebrik ederiz!

Evreka Hakkında
Büyük şehirlerdeki atık toplama süreci oldukça verimsiz ve yapılandırılmamış olduğundan, masrafı oldukça arttırıyor. Evreka, bu problemi çözmek amacıyla yola çıkan Umutcan Duman, Mert Barutçu ve Mehmet Pancaroğlu tarafından 2014 yılında kurulmuş. Evreka Akıllı Atık Toplama Sistemi, müşterilerine kablosuz sensörler ile, kontenyırlardaki atık oranını eş zamanlı gösteren bir bulut sistemi hizmeti sunuyor. Atık toplama masrafını %55 oranında azaltan bu şirket şu anda 18 müşteriye sahip ve yeni bir yatırım turu kapattı. Öncelikli hedefleri ise diğer coğrafyalara açılmak.

Narcade Hakkında

2011 yılında Metin Demirkol tarafından kurulan Narcade, 200’den fazla masaüstü oyun ürettikten sonra, 2015’te odağını mobil oyunlara çevirmiş. En önemli oyunlarından Farm Bubbles, 6 milyonun üzerinde indirmeye sahip, yeni oyunları Bubble Poplandîn ise Temmuz’da piyasaya sürülmüş. Kendi oyunlarının yanı sıra, küçük şirketlerin oyunlarını da yayınlayan Narcade, oyun sektörüne farklı bir perspektif getiriyor. 25 kişiden oluşan bir takıma sahip olan bu şirket, yeni oyunlar üretirken, küçük şirketlerin oyunlarını yayınlamaya devam ediyor.

Pubinno Hakkında

Dünyanın en çok satılan üçüncü içeceği biranın servis sürecini kolaylaştıran, akıllı bira fıçısı üreten girişim Pubinno, 2015 yılında Can Algül ve Necdet Alpman tarafından kuruldu. San Francisco’daki Alchemist hızlandırma programında ürünlerini geliştirmeye başlayan girişim, fıçı biralar servis edilirken oluşan %23 oranında kaybı önleyebilecek ve fıçı bira lezzetini standardize edebilecek bir ürün sunuyor. Şu anda 8 ülkede aktif olup, 16 kişilik

bir ekibe sahip olan girişim, yeni kapadığı yatırım turunun ardından, ürün geliştirme ve uluslararası açılım konularına odaklanmayı hedefliyor.