Geri dön

50. Yerel Seçim Paneli Gerçekleşti!

11 Oct 2018

Girişimci seçim sürecimizde Uluslararası Seçim Paneli öncesi son adım olan ve senede ortalama altı kez düzenlenen Yerel Seçim Panelleri‘nin 50.’si 9 Ekim  2018 Çarşamba günü Endeavor ofisinde gerçekleşti. Yarım gün süren etkinlikte altı mentörden oluşan panelistler ve girişimci adayları, 45 dakikalık üç seans halinde görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası panelistler bir araya gelerek girişimcilerin performanslarını değerlendirdi ve adayların bir sonraki adıma geçerek Endeavor Ülke Adayı olup olamayacağına oylama ile karar verildi. Girişimcilerin ülke adayı olabilmesi için tüm panelistlerin ortak karar vermesi gerekiyor. 50. Yerel Seçim Paneli’nin Ülke Adayları Finedine ve Picus Security oldu. Finedine kurucu ortakları Duygu Kutluoğlu Kılıç ve Adil Burak Kılıç ile  Picus Security kurucu ortaklarını temsilen Seçim Süreci’ne katılan Volkan Ertürk’ü tebrik ederiz!

Finedine:
FineDine, restoranların satışlarını ve müşteri memnuniyetini artırmalarına yardımcı olan SaaS bir menü ve operasyon yönetim platformudur. iPad ve Android tabletler üzerinde çalışan dijital menü uygulamaları ile restoranlar, daha akıllı ve daha karlı bir yemek deneyimi sunuyor, sipariş sürecini düzene sokuyor ve ortalama sipariş miktarını yüzde 20 artırıyor. Yaklaşık 50 ülkede Shangri-la, Hilton ve Hard Rock Cafe gibi 600’e yakın kurum ile çalışan ekip, 2017 yılında Fırat İşbecer’den, 2018 yılında ise 500 Startups’tan yatırım almıştır.

Picus Security:
2013 yılında dört kurucu ortak tarafından kurulan Picus Security, siber güvenlik alanında atak simülasyonu ile güvenliği değerlendirme teknolojisine odaklanıyor. Vodafone, Turkcell, ING Bank gibi 50’den fazla müşteriye sahip olan şirket, aynı zamanda İspanya, İtalya ve Almanya pazarlarına da hizmet veriyor. ACT Venture Partners, Social Capital, ScaleX ve Melih Ödemiş gibi yatırımcılardan yatırım alan girişim, global markette hızlı bir büyüme yakalamayı hedefliyor.