Geri dön

Endeavor, Startup Carnival’da…

24 May 2017 ETKİNLİK

Türkiye’nin önde gelen girişimci dostu kurumların ve girişimcilerin desteği ile Startup Carnival 20 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Endeavor Genel Sekreteri Didem Altop da konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik büyük ilgi gördü.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki girişimcilik ekosisteminin ve girişimcilik kültürünün en eğlenceli etkinliklerinden biri olan Startup Carnival, liseli girişimcilerden üniversite mezunlarına, fark yaratan çok sayıda startup’ın katılımıyla üniversitenin Güney Kampüsü’nde yapıldı.

Garaj ve Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından ilki geçen yıl düzenlenen “Startup Carnival”, bu yıl İş Bankası ve Iyzico’nun desteğiyle 20 Mayıs’ta üniversitenin Güney Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte, 60 startup firması ve 2.000’e yakın ziyaretçi ağırlandı. Karnavalda başarılı startup temsilcileri ile girişim dünyasına ilgi duyan meraklı üniversite ve lise öğrencileri buluştu.
Basketbol Milli Takım Kaptanı ve Galatasaray Spor Kulübü’nde forma giyen Sinan Güler’den liseli girişimcilere renkli katılımcı profiliyle dikkat çeken Startup Carnival, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Genel Koordinatörü ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker’in açılış konuşmasıyla başladı.
Toker, ilki geçen sene gerçekleştirilen etkinliğin önümüzdeki yıllarda daha da zenginleşerek devam edeceğini belirtti. Geçtiğimiz bir yıl içinde girişimci olarak iki ayrı startup’ta kuruculuk yaptığını ifade eden Toker, Türkiye’de girişimciliğin gün geçtikçe geliştiğini vurguladı.

Etkinlikte; alanda kurulan Workup standı ile İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen Workup Girişimcilik Programı’nın tanıtımı yapılarak, katılımcılarla girişimlerini ileriye taşıyacak fikir paylaşımlarında bulunuldu.

Girişimcilik dünyasından tecrübeli isimler vardı

Girişimlerin yanı sıra girişimlere destek olan yatırımcı ve mentörleri de bir araya getiren buluşmanın oturumlarına Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmakta olan Prof. Dr. Erhan Erkut, İş Bankası İnovasyon Takımın’dan Safiye Sütlüdere, Endeavor’dan Didem Altop, Mentors Turkey Network kurucusu Mehmet Onarcan,  teknoloji startup’larında zengin tecrübesiyle uzman isimlerden biri olan Urban Rhizomes CTO’su Jean-Luc Walter gibi girişimcilik ekosisteminin uzman isimleri katıldı.

Türkiye’nin önde gelen girişimci dostu kurumların ve girişimcilerin desteği, birçok okuldan gönüllülerin enerjisiyle gerçekleşen etkinlikte Garaj’ın destekçisi Türkiye İş Bankası ile İyzico ve sponsor olarak AvivaSA, Bloomberg HT, Bundle, Fintech Istanbul, Redbull, Sankonline, Sendloop, Superlancer, Volt ve Yemeksepeti yer aldı.

60 Startup ve 2000’den fazla başvuru alan Startup Carnival detayları için http://startupcarnival.co/ yu ziyaret edebilirsiniz.