Geri dön

73. Endeavor Uluslararası Seçim Paneli Lübnan’da gerçekleşti.

27 Jul 2017 BASINDA GLOBAL YAYGINLAŞMA

Girişimcilere maddi ve manevi sermayeyi bir arada sunmayı hedefleyerek Etkin Girişimcileri destekleyen Endeavor, 24 – 26 Temmuz 2017 tarihleri arasında Lübnan’da 73.Uluslararası Seçim Paneli’ni düzenledi. Türkiye’den katılan adaylar Chef Seasons ve ModaCruz ekipleri Endeavor Girişimci Şirketi ünvanına kavuştu.Yeni seçilen girişimciler Burak Hucuptan ve Ruya Hucuptan (Chef Seasons)Melis Güçtaş (ModaCruz) ile birlikte Endeavor Türkiye bünyesinde artık toplam 56 Endeavor Girişimci Şirketi bulunmaktadır. Lübnan’da gerçekleşen ilk uluslararası seçim paneli sırasında 3 gün süren görüşmelerde 12 ülkeden 16 girişimci şirket ve 18 panelist bir araya geldi. Seçim Paneli’ne Türkiye’den panelist olarak ilk Endeavor Türkiye Girişimcisi ve halen Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürüten Bülent Çelebi (Airties Kurucusu ve CEO) katıldı.

10 ülkeden seçilen 16 girişimci ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

CHEF SEASONS – Burak Hucuptan, Rüya Hucuptan

Her yemeğin tadını özel kılacak gurme baharatları ve sosları üretmek amacıyla 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Chef Seasons, Burak ve Rüya Hücuptan tarafından kurulan ve İzmir’de faaliyet gösteren bir gıda girişimidir. Argeye ve teknolojiye verdikleri önem sayesinde hem ürün çeşitlerinde hem de üretim süreçlerinde yeniliklere giden Chef seasons aralarında Domino’s Pizza, Little Ceasars, Burger King Subway gibi dünya markalarının bulunduğu bir müşteri portföyü ile çalışmaktadır. Bugün 17 ülkeye ihracat yapmakta olan Chef Seasons TOBB ve European Business Awards tarafından ödüllere layık görülmüştür.

MODACRUZ – Melis Güçtaş

Türkiye’de ikinci el moda algısını yaratmak ve paylaşım ve kadın ekonomisini güçlendirmek amaçlarını taşıyan Modacruz 2014 yılında Melis Güçtaş tarafından kuruldu. Yaratmış olduğu güçlü kadın topluluğu ve aralarındaki kuvvetli etkileşim sayesinde hızlıca büyüyen girişim bugüne kadar hem Nevzat Aydın, Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu gibi başarılı melek yatırımcılardan hem de Hummingbird, MEVP, Aslanoba gibi tanınmış yatırım firmalarından 5 milyon doların üzerinde yatırım toplamayı başardı. Kadınların kıyafet alım alışkanlıklarını tamamen değiştirmeyi hedefleyen Modacruz bugüne kadar kullanıcılarına milyonlarlarca lira tasarruf ettirdi.