Geri dön
CBS 11.jpg (1)-p19f0ntb9u1aid1aa9a562f7tjh

Cansen Başaran-Symes

Hakkında

1981 yılında, danışmanlık ve denetim şirketi Pricewaterhouse‘un (PW) Türkiye’de faaliyetlerine başlamasıyla birlikte kuruluş aşamasında şirkete katıldı. 1983 yılında PwC Kopenhag, 1989 yılında Londra ve 1 Temmuz 1998 tarihinde İstanbul ofislerinde 2013 yılının Nisan ayına kadar çeşitli kademelerde görev üstlendi. 1998-2005 yılları arasında PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1 Temmuz 2005 tarihinden Ekim 2008’e kadar PricewaterhouseCoopers Avrupa Bölgesi (Eurofirm) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Cansen Başaran Symes, PWC’deki kariyerinin büyük kısmında da yönetim kurulu masasındaki tek ya da iki kadından biri oldu. PWC Türkiye’nin büyümesinde önemli rol oynayan Cansen Başaran Symes, Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Cansen Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı. 2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye’nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

Cansen Başaran-Symes  Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Aralarında çok uluslu firmalar, Türkiye’nin önde gelen şirketleri ve büyük holding kuruluşları, finansal kuruluşlar ve kamu iktisadi teşekkü denetim ve danışmanlık hizmeti veren Cansen Başaran Symes, Türkiye’de özelleştirme ve uluslararası halka açılma ile ilgili önemli projeleri yürütmüştür. Kendisi UFRS (Uluslararası Finansal Raporlama Standartları) konusunda geniş tecrübeye sahiptir ve UFRS’nin Türkiye uygulamasının geliştirilip uygulanmasına önderlik etmiştir. İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği üyesidir.