Geri dön

Esra Talu

Hakkında

1968 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında mezun olduğu Ecole Française d’Istanbul Lisesi’nden Baccalaureat Technologique, Techniques Commerciales G3 diploması aldı.1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nde sertifika programına katıldi. 1993 yılında İsviçre’nin Lugano şehrinde, Franklin University’den Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden ön lisans diploması aldi.

İş hayatına 1993 yılında Boyut Yayın Grubu’nda editör olarak başladi. 1993-1997 yıllarında HT Kimya A.Ş de pazarlama ve iletişim direktörü olarak çalışti. 1997-1999 yıllarında Talu Uluslararası Mimarlık İnşaat ve Sanayi A.Ş de yönetim kurulu üyesi olarak görev aldi 1999-2014 yıllarında e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren Deppo.com’un kurucu ortağıdır ve kuruluştan itibaren genel müdürü olarak 15 sene görev yapmıştır.

2014 den bu yana e-business konusunda startup şirketlere danışmanlık ve mentorluk yapmaktadır. Uzmanlık alanı e-ticaret ve startup şirketlerinin kurulumu ve yönetimidir. Aralarında İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi’nin de bulunduğu çeşitli üniversitelerin MBA ve lisans programlarında girişimcilik ve e-ticaret konularında misafir öğretim üyesi olarak çalışmakta ve lisans öğrencilerinin yıl sonu projelerinde jüri olarak görev almaktadır. İleri derecede İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşmaktadır.