Geri dön

Deloitte Teknoloji Fast 50 Açıklandı!

17 Nov 2017 BASINDA

2006’dan bu yana Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirleyen belirleyen Deloitte, bu yıl da Teknoloji Fast 50 listesini açıkladı. Listede Endeavor Girişimci Şirketlerinden Armut.com 2. olurken, Insider 7. olarak yer aldı.  PI Works ise NRW.INVEST Teknoloji Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nın sonuçlarına göre bu yılın birincisi OPLOG oldu. Bilkent Cyberpark’ta kurulan ve son dört yılda yüzde 4564’lük büyüme kaydeden e-lojistik şirketi OPLOG’u yüzde 2800’lük büyümeyle hizmet odaklı pazar yeri girişimi Armut ve yüzde 1635 büyüme oranıyla CRM hizmetleri sunan Teknofix takip etti.

Başak Değim ve Erol Değim tarafından kurulan Armut, bu yılın ikinci yarısında hem ABD’ye hem de Suudi Arabistan, Mısır ve İngiltere pazarlarına adım atmıştı.Üç kıtada 13 ofisi olan Insider ise bu sene listede yedinci sırada yerini aldı. Fast 50 listesinde ayrıca Türkiye’nin lider kredi hesaplama ve karşılaştırma platformu olan Endeavor Girişimci Şirketi Hesapkurdu.com da yerini aldı.

P.I. Works, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı NRW.INVEST Teknoloji Özel Ödülü’nü kazanırken Big Stars* kategorisinde ise Aselsan, Innova ve Intertech ipi göğüsledi. Innova, programın başladığı 2006 yılından bu yana Fast 50 listesine girebilme başarısı gösteren tek şirket olarak istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Dilerseniz 2016 Deloitte Teknoloji Fast50 listesine göz atabilirsiniz.