Geri dön

Future Agro Challenge “Yılın Tarım Girişimcisini” Arıyor.

19 Sep 2017 BASINDA GİRİŞİMCİLİK GLOBAL
Endeavor, Kök Projekt, Stage-Co ve TOBB GGK ortaklığında yürütülen Future Agro Challenge yarışması Türkiye’den tarım ve gıda girişimcilerinin başvurularını bekliyor.

Yarışmanın Türkiye ayağında, gelen başvurular değerlendirildikten sonra belirlenecek 10 finalist, mentörlük alarak 27 Ekim 2017’de İzmir’de gerçekleştirilecek iyiGirişim Zirvesi “Sürdürülebilirlik” etkinliğinde girişimlerini sunma şansına erişecek. Sunumlar sonrası jüriden geçen 6 aday, Endeavor’ın yürüttüğü mentor panellerine katılma hakkına erişecek. Süreci başarıyla tamamlayan ve finale kalan girişim, Nisan 2018’de İstanbul’da düzenlenecek olan Global Girişimcilik Kongresi‘nde 60 ülkeyle finalde yarışmaya hak kazanacak. Yarışmaya katılmak için son gün 2 Ekim Pazartesi.
Detaylar ve başvuru için aşağıdaki link’lere göz atabilirsiniz.
FAC 60 ülkede aktif temsilciliğe sahip olan uluslararası bir tarım ve gıda girişimcilik ağıdır. Nisan 2018’de Türkiye’de düzenlenecek olan Global Girişimcilik Kongresi (GEC) kapsamında geliştirilmiş olup, aynı zamanda “startup’lar için startup” mottosuyla yola çıkmış bir organizasyondur. FAC, her sene GEC’nin düzenlendiği ülkelerde, kongre kapsamında finallerini gerçekleştirmektedir. Yarışmalara küresel olarak “Yılın Tarım Girişimcisi” ünvanını elde etmek üzere 60 ülkeden temsilcilerin, yerel elemeleri sonucu seçtiği girişimciler katılım göstermektedir.
Future Agro Challenge Türkiye Süreci Nasıl İlerliyor?
  • 9 Ekim Pazartesi günü seçilecek en iyi 10 proje ilan edilecek ve girişimciler mentörlük sürecine girecektir.
  • 27 Ekim Cuma günü girişimciler iyiGirişim Zirvesi’nde İzmir’de jüriye sunumlarını yapacaktır.
  • İzmir’de 10 finalist arasından seçilen 6 girişim mentörlük sürecine devam ederek Endeavor tarafından düzenlenecek Mentor Panellerine katılacak ve paneller sonrası finalist belirlenecektir.
  • Finalist, FAC Türkiye’yi temsilen 2018 Nisan ayında Global Entrepreneurship Congress’de gerçekleşecek FAC finallerinde, “Türkiye’nin Yılın Tarım Girişimcisi’ olmak üzere 60 finalistle yarışacaktır.
  • Şirketlerin en fazla 5 senelik; tarım, gıda veya tarım teknolojilerine odaklanan inovatif bir fikir/model sahibi ve MVP’lerinin olması, ve adayların İngilizce bilmeleri gerekmektedir.
  • Son başvuru tarihi 2 Ekim’dir.
Daha detaylı bilgi için: