Geri dön

Global Girişimcilik Kongresi(GEC) 2018 Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti.

19 Sep 2017 BASINDA ETKİNLİK GEC2018 GİRİŞİMCİLİK GLOBAL

Endeavor Derneği, Habitat Derneği, TİM ve TOBB eş koordinasyonunda bu yıl ilk defa Türkiye’de gerçekleştirilen GEC 2018 İstanbul Bilgilendirme Toplantısı Kuruçeşme La Mancha’ da 17 Ağustos Perşembe günü yapıldı. Ekosistemden birçok paydaş ve girişimcinin katılım gösterdiği toplantıda Kongre’nin içeriği ve kapsamı anlatılırken katılımcılardan da Kongre hakkında destek ve görüşleri alındı.

Her sene 170 ülkeden 6 bine yakın uluslararası katılımcının ağırlandığı Global Girişimcilik Kongresi ‘nde girişimci, yatırımcı, araştırmacı, kanaat önderi ve diğer girişimcilik ekosistemi fikir liderleri biraraya gelerek girişimcilerin iş kurup yeni işlerini nasıl daha büyütebileceklerine dair konuları görüşmekteler. Tüm hafta boyunca, katılımcılar ilişki ağlarını genişletme, yeni bakış açıları kazanma, yeni araştırmalara erişim imkanı bulup mevcut programları güncelleme veya yeni fikirler kazanma imkanı bulmaktalar.

Bu sene İstanbul’da gerçekleşecek olan Kongre’nin Türkiye’de ilk defa kutlanacak olması büyük heyecan yaratırken ekosistem paydaşları da “Girişimciliğin Davos”u olarak adlandırılacak bu Kongre’ye büyük ilgi gösterdi.  Bilgilendirme Toplantısı’na  Arya Women, ASHOKA, Atölye, Boğaziçi Üniversitesi, Borsa İstanbul, Buzzodo, Egiad, EO Network Organization Türkiye, GirVak, Habitat, İMECE, Keiretsu Forum, Koç Üniversitesi – Girişimcilik Araştırma Merkezi, Kolektif House, Kök Projekt, Mentor Effect, Mentornity, Mentors Network Turkey, Mixer, Özyeğin Üniversitesi, Şirket Ortağım, TTGV, TÜBİTAK, TurkishWIN ve TÜSİAD gibi farklı sektör ve kuruluşlardan katılım sağlandı.

Global Girişimcilik Kongresi bu yıl 16-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi için: genglobal.org