Geri dön

Startup Turkey Konferansı’nın 9.uncusu düzenlendi.

2 Mar 2017

Dünya genelinde 500 katılımcı, 150’den fazla yatırımcı ve 100’ü aşkın girişimcinin katılımı ile 9. Startup Turkey Konferansı 25-26 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi. Endeavor ekibi, girişimcileri ve mentorları da ekosistemin bu büyük buluşmasında yer aldı.Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum tarafından düzenlenen konferansda 26 Şubat Cuma günü tüm gün süren panel ve konuşmalarda yerli yabancı konuşmacılar yer aldı. Sabahki ikinci panelde Endeavor Girişimcisi iyzico Kurucu Ortağı Barbaros Özbugutu, Endeavor Girişimci Hizmetleri Direktörü Aslı Türkmen’in moderatörlüğünde zor zamanlarda yabancı yatırımcıyı ikna sürecini anlattı.

Startup Turkey_Aslı_2

Ayrıca konferans dahilinde ‘Startup Turkey Challenge 2017′ yarışması da düzenlendi. Tüm dünyadan gelen 100’ü aşkın girişimci; yatırımcılara ve mentorlara girişimleri ile ilgili iş modellerini anlattıkları sunumlar yaptı.

Startup Turkey Challenge’da Abraaj Capital’in Yönetici Direktörü Omar A. Syed, Blackbox Kurucusu ve CEO’su Fadi Bishara, MENA Innovation’dan Yousef M. Hamidaddin ve ABC Accelerator Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Burton’dan oluşan jüri önünde finalist 15 girişimci, girişimleri ile ilgili sunumlar yaptı. Girişimciler, sunumların ardından jürinin girişimleri ile ilgili sorularını da yanıtladı. 15 sunumun tamamlanması ardından değerlendirmede bulunan jüri kazanan 3 girişimi seçti. Üçüncülük ödülünü Buy Buddy alırken, ikinci Taşeron Bankası, birinci ise Tespack oldu.