Geri dön

ScaleUp Ankara’nın 4. Atölyesi Gerçekleşti!

28 Jan 2021 BASINDA GİRİŞİMCİLİK SCALEUP ANKARA

Ankara ve çevre illerde faaliyet gösteren Scale-up şirketlerine özel olarak tasarlanan ScaleUp Ankara Programı’nın girişimcileri, programın dördüncü atölyesi için 28 Ocak günü tekrar bir araya geldi. Aralarında Cem Mimaroğlu, Wellbees’in kurucusu Melis Abacıoğlu ve Talentmelon’un kurucusu Sure Köse’nin de bulunduğu konuşmacılar program katılımcılarıyla OKR ve KPI arasındaki farklar, OKR belirleme, nakdi ve nakdi olmayan çalışan hakları, sürdürülebilir ölçeklenme, ‘explosive growth’ ve ‘retention’ stratejileri hakkında deneyimlerini aktardılar ve önemli tavsiyelerde bulundular.

Cem Mimaroğlu konuşmasının sonunda girişimcilere kaynak tavsiyelerinde bulundu;

  • The One Thing – Gary W. Keller & Jay Papasan
  • Measure What Matters – John Doerr

Melis Abacıoğlu, Wellbees’in geçmişte belirlediği OKR’lar ve elde ettikleri sonuçlar üzerinden girişimcilere OKR ve KPI arasındaki farklardan ve OKR belirlerken dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsetti.

Dördüncü Atölye’nin son içeriğinde ise Sure Köse, girişimcilere kurucusu olduğu Talentmelon’un yayınladığı Ücret Anketi Raporu üzerinden gerçek ve güncel verilerle ölçeklenen şirketlerin sürdürülebilir çalışan memnuniyetini nasıl sağladıkları ve bu konuda ne tarz stratejiler izlediklerini anlattı.