Geri dön

ScaleUp Ankara’nın 5. Atölyesi Gerçekleşti!

3 Mar 2021 GİRİŞİMCİLİK SCALEUP ANKARA

Ankara ve çevre illerde faaliyet gösteren Scale-up şirketlerine özel olarak tasarlanan ScaleUp Ankara Programı’nda girişimciler, programın beşinci atölyesi için 18 Şubat günü tekrar buluştular. Aralarında Picus kurucu ortağı ve CEO’su Alper Memiş, Figopara Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Geliştirme Direktörü Bulut Akurel ve ScaleX Ventures kurucu ortağı Dilek Dayınlarlı’nın bulunduğu konuşmacılar program katılımcılarıyla uluslararası açılım stratejileri, bölge ofisi yönetimi, farklı pazaryerleri için fiyatlandırma modelleri, ürün pazar uyumu ve rekabet stratejileri konularında geçmiş deneyimlerini ve tavsiyelerini aktardılar.

Programın ilk konuşmacısı Alper Memiş, Start-uplar’ın ürün geliştirme aşamasında gereğinden çok vakit kaybedebildiğini ve bunun ileride büyük maliyetler doğurabildiğini paylaştı. Bu noktada Picus’taki tecrübelerini aktaran Memiş, bazı durumlarda mümkün olduğu kadar pazara erken giderek gerçek geri bildirimler ışığında ürün geliştirme sürecinin yönetilmesinin daha mantıklı olabileceğini belirtti.

Bulut Arukel ise uluslararası satış sürecinde potansiyel müşterilere, onların karşılaştığı sektörel zorluklardan haberdar ve ilgili regülasyonlara hâkim olduğunuzu açıkça aktarabilmenin önemi üzerinde durdu. Ayrıca bölge ofisi açmaya ilk etapta sıcak bakmayan girişimciler için açık ofis çözümleri ve bu çözümlerin etkinliği hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Atölyenin son konuşmacısı Dilek Dayınlarlı, kapanışı vaka çalışmaları üzerinden hedef pazar belirleme, uluslararası rekabet ve bu konulardaki doğru uygulamalar hakkında detaylı bilgi vererek ve katılımcıların sorularını yanıtlayarak gerçekleştirdi.