Geri dön

53. Yerel Seçim Paneli Ülke Adayları MIOPS, Rent Carla ve Prisync Oldu!

11 Apr 2019 SEÇİM PANELLERİ

Endeavor Girişimci Seçim Süreci’nde Uluslararası Seçim Paneli öncesi son adım olan ve senede altı kez düzenlenen Yerel Seçim Panelleri‘nin 53.’sü 11 Nisan 2019 Perşembe günü Endeavor ofisinde gerçekleşti. Yarım gün süren etkinlikte altı mentörden oluşan panelistler ile girişimci adayları, 45 dakikalık üç seans halinde görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası panelistler bir araya gelerek girişimcileri değerlendirdi ve adayların bir sonraki adıma geçerek Endeavor Ülke Adayı olup olamayacağına oylama ile karar verildi. Seçim süreci kuralları gereği, girişimcilerin ülke adayı olabilmesi için tüm panelistlerin olumlu oy kullanması gerekiyor. 53. Yerel Seçim Paneli’nin Ülke Adayları MIOPS, Rent Carla ve Prisync oldu. MIOPS kurucu ortakları Onur Çelik ve Erkan Yiğiter‘i, Rent Carla kurucu ortakları İzi Aviyente ve Umut Ateş‘i ve Prisync kurucu ortakları Burç Tanır, Serkan Atdağ ve Şirin Saygılı’yı tebrik ederiz!

MIOPS:
MIOPS, fotoğrafçılara özel ekipman üreten bir girişimdir. Şimşek, su damlası, balon patlaması gibi yakalanması zor olayların kolayca çekilmesini sağlayan MIOPS, Kickstarter’da yaklaşık 5000 kişiden 1.25 Milyon Dolar fon toplayarak Türkiye’nin en fazla kitlesel fonlanan şirketi olmuştur. 2016-2018 yılları arasında 20,000 den fazla cihaz satan şirketin müşterilerinin %40’ını Amerika diğer %40’ı ise Avrupa ve diğer ülkeler oluşturmaktadır. 2013 yılında Yıldız Teknopark’ta kurulan ve şu anda İTÜ ARI Teknokent’te faaliyetlerine devam eden MIOPS’un ürünlerini, Amerikan Ordusu, NASA ve Spacex gibi kurumlar da kullanmaktadır.

MIOPS hakkında daha fazla bilgi için:
www.miops.com

Rent Carla:
Carla Car Rental mobil odaklı araç kiralama uygulamasıdır. Kullanıcılar 160 ülkede 900’ün üzerinde yerel ve uluslararası araç kiralama şirketini karşılaştırarak rezervasyonlarını tamamlayabilirler. 
3 senedir AppStore ve Google PlayStore’da olan Carla, başta Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere.
160 ülkede kullanılmaktadır. Carla diğer uygulamalardan farklı olarak bütün seçenekleri göstermek yerine pazar yeri dinamikleri ve özelleştirme teknolojileri kullanarak kullanıcılara rafine ama limitli olmayan seçenekleri sunar.

Carla hakkında Daha fazla bilgi için:
www.rentcarla.com
onelink.to/vnvwfz

Prisync:
2013 yılında kurulan Prisync, tüm dünyadan her ölçekten e-ticaret firmasına otomatik rakip fiyat takibi ve dinamik fiyat optimizasyonu sağlayan bir yazılımdır. E-ticaret firmaları Prisync’le, rakiplerinin ürün fiyat ve stok durumlarını tamamen otomatik takip edebilmekte ve Prisync’in Dinamik Fiyatlandırma motoru ile rekabetçi ve karlı otomatik fiyat kuralları tanımlayarak fiyatlarını site üzerinde oto-pilota alabilmektedir. Prisync, halihazırda 16 kişilik ekibiyle, 50’den fazla ülkeden 100’lerce firmaya hizmet vermektedir.

Prisync hakkında daha fazla bilgi için:
www.prisync.com