Geri dön

54. Yerel Seçim Paneli Ülke Adayları Kunduz ve Volt Lines Oldu!

30 May 2019 GİRİŞİMCİLİK SEÇİM PANELLERİ

Endeavor Girişimci Seçim Süreci’nde Uluslararası Seçim Paneli öncesi son adım olan ve senede altı kez düzenlenen Yerel Seçim Panelleri‘nin 54.’sü 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü Endeavor ofisinde gerçekleşti. Yarım gün süren etkinlikte altı mentörden oluşan panelistler ile girişimci adayları, 45 dakikalık üç seans halinde görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası panelistler bir araya gelerek girişimcileri değerlendirdi ve adayların bir sonraki adıma geçerek Endeavor Ülke Adayı olup olamayacağına oylama ile karar verildi. Seçim süreci kuralları gereği, girişimcilerin ülke adayı olabilmesi için tüm panelistlerin olumlu oy kullanması gerekiyor. 54. Yerel Seçim Paneli’nin Ülke Adayları Kunduz ve Volt Lines oldu. Kunduz kurucu ortaklarından Barış Bilgiç ve Başar Başaran ile Volt Lines kurucusu Ali Halabi‘yi tebrik ederiz!

Kunduz:
Eğitim teknolojileri sektöründe hizmet veren Kunduz, 3 kurucu ortak tarafından 2016 yılında kuruldu.  Kunduz, bünyesinde 15 bin eğitmenin bulunduğu mobil platformu ile öğrencilerin sınav hazırlığı döneminde zorlandıkları soruları sorarak, hızlı bir şekilde cevaplarını alabildikleri bir servis sağlıyor. Hali hazırda, üzerinden 7 milyon sorunun cevaplandığı Kunduz, ortalama 10 dakikalık cevaplama süresi ve görüntü tanıma teknolojileri ile rakiplerinden ayrışıyor. Kunduz’un öncelikli olarak açılmayı hedefledikleri pazarlar arasında ise Hindistan ve Brezilya bulunuyor.

Kunduz hakkında daha fazla bilgi için:
www.kunduz.com

Volt Lines:

Volt Lines, kurumsal firmaların çalışanlarına aboneliğe dayalı B2B ulaşım hizmeti verdiği bir uygulamadır.  Tıpkı Netflix ve Spotify’da olduğu gibi Volt Lines da kurumsal müşterilerine hafta içi ev iş arası sınırsız ulaşım sunuyor. Kurumsal firmaların maliyetlerini %15 oranında azaltan Volt Lines henüz bir yıldır faaliyet gösteriyor. İstanbul’da 177 minibüsle Canon, İş Yatırım, Domino’s ve Fibabanka gibi 200 kişiden fazla çalışanı olan 25’ten fazla müşteriye hizmet veriyor.

Volt Lines hakkında daha fazla bilgi için:
www.voltlines.com