Geri dön

63. Endeavor Uluslararası Seçim Paneli

8 Mar 2016 GİRİŞİMCİLİK SEÇİM PANELLERİ

 MEALBOX ve NUVIA

63. ENDEAVOR ULUSLARARASI SEÇİM PANELİ’NDE

ENDEAVOR GİRİŞİMCİ ŞİRKETİ SEÇİLDİ

 

Girişimcilere maddi ve manevi sermayeyi bir arada sunmayı hedefleyerek Etkin Girişimcileri destekleyen Endeavor, 1-3 Mart 2016 tarihleri arasında 63. Uluslararası Seçim Paneli’ni Dubai’de düzenledi. Organizasyona panelist olarak Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin olmak üzere 212’den Ali Karabey ve Revo Capital’den Bora Yılmaz gibi iş dünyasına yön veren önemli fikir liderleri katıldı. Tüm dünyadan 24 şirketin Endeavor Girişimcisi ünvanı aldığı 63. Uluslararası Seçim Paneli’nde, iki Türk şirketi bu ünvana kavuştu.

 

Endeavor 63. Uluslararası Seçim Paneli 1-3 Mart 2016 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirildi. Uluslararası Seçim Paneli için 16 farklı ülkeden 30 panelist yoğun bir tempo içinde bir araya geldi ve Endeavor Girişimci Adayları’nı değerlendirdi. 3 gün süren görüşmelerin ardından 24 şirketi temsilen 35 girişimci Endeavor Girişimcisi ünvanına kavuştu. Endeavor Türkiye Ağı’na Mealbox ve Nuvia katıldı. Mart 2016 itibariyle Endeavor 25 ülkede  779 şirketi temsilen 1.233 girişimciye destek vermektedir.

 

NUVIA – Cem Gül , Emre Erkin

 

Biri enerji tasarrufu konusunda akademisyen olan, diğeri ise makinelerin iletişimi konusunda uzman olan arkadaşların ikisi de  doğalgaz faturasından muzdarip olunca Nuvia’nın da temelleri atılır. Yaklaşık 1 yıllık bir çalışmanın ardından geliştirdikleri akıllı kombi kiti Türkiye’nin ilk enerji temalı teknokentine başvurup kabul edilirler ve Tübitak’tan destek Lale Saral Develioğlu ve Revo’dan yatırım almayı başarırlar.

Başarılı girişimcilerin desteklenmesi için Endeavor bünyesine katılmalarını sağlayacak seçmelere Türkiye’yi temsilen katılacak iki firmadan biri, Cem Gül ve Emre Erkin tarafından kurulan Nuvia oldu. 2016’da Dubai’de düzenlenecek olan Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde Türkiye’yi temsil edecek Nuvia, büyümesini sağlayacak iş dünyası liderlerine ve finansmana erişme şansı yakalayacak.

 

MEALBOX – Bülent Demirhan, Cüneyt Gürbüz, Murat Demirhan

 

İstanbul’da istedikleri gibi yemek hizmeti bulma konusunda sıkıntı çeken; çalışan, bekar ve şehirli 3 iş adamı; Cüneyt Gürbüz, Murat Demirhan ve Bülent Demirhan, bu doğrultuda çıktıkları yolda en lezzetli ve güvenilir alternatifi yarattılar.

Evde yemek yapmayı bilmeyen ya da tercih etmeyenlerin eve sipariş verme seçeneklerinde ise aradıkları lezzet, sunum ve servisi bulamayışlarından şikayetçi olan 3 deneyimli isim, bu noktada yalnız olmadıklarını ve çevrelerindeki pek çok kişinin aynı durumda olduğunu fark ettiklerinde Meal Box’ı kurmaya karar verdiler. Meal Box kurucuları, restoran kalitesindeki yemekleri, tüketicilerin istedikleri her yere özel bir sunumla taşımayı hedefliyorlar. Meal Box, “En özel lezzetleri, en kaliteli ve güvenli şekilde üretmek ve tüketicilerine en keyifli formda sunmak” anlayışıyla yemek dünyasının önde gelen isimleri ve en iyi firmalarıyla birlikte çalışıyor.