Geri dön

Endeavor Global Galası, 29 Kasım’da New York’ta Gerçekleşti

30 Nov 2018
Endeavor Global’in geleneksel galası, Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen, Endeavor Girişimcileri Hande Çilingir (Insider), Koray Bahar (Foriba), Rıfat Oğuz (Sinemia) ve Sertaç Taşdelen ile Kaya Diker (Binnaz)’in de katılımıyla 29 Kasım, Perşembe günü New York, Spring Studios‘ta gerçekleşti. Her yıl Endeavor’ın tüm dünyadan ağını bir araya getiren ve girişimcilik dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayan galanın bu seneki onur konuğu TPG Growth ve Rise Impact Fonları’nın kurucusu Bill McGlashan oldu. Galanın bu seneki teması, tüm dünyadaki Endeavor Girişimcileri’nin yarattığı 1,5 Milyon’luk istihdamdı.

Galada aynı zamanda Endeavor’ın en yeni ofisi olan Endeavor Kenya’nın seçilen ilk girişimci şirketi Cellulant’ın kurucuları da sahne aldı. 11 Afrika pazarında faaliyet gösteren dijital ödeme sistemi Cellulant, geçtiğimiz aylarda 47,5 Milyon Dolar’lık bir finansman turu kapatmıştı.
Gala’nın çevresinde birçok farklı etkinlik de düzenlendi. Bunlardan biri, Türkiye’den Insider Kurucu Ortağı Hande Çilingir‘in de katılımıyla gerçekleşen Women in High Impact Entrepreneurship etkinliği idi. Etkinliğe konuşmacı olarak LearnVest kurucusu Alexa von Tobel, Eloquii kurucusu Mariah Chase ile Greycroft partneri Ellie Wheeler ve MSNBC Sunucusu JJ Ramberg ile Cardlytics Kurucu Ortağı Lynne Laube katıldı.
Gala kapsamında her yıl olduğu gibi bu sene de sektörlere özel buluşmalar gerçekleşti. Mobilite ve Perakende konularında özel turlara katılma fırsatı bulan girişimciler, hem bu alanlardaki mentörlerle, hem de diğer ülkelerden aynı konuda çalışan girişimcilerle bir araya gelme fırsatı buldular.