Geri dön

ASLI KURUL TÜRKMEN

Genel Sekreter
Managing Director

Hakkında

TÜRKÇE:

Kariyerine finans ve danışmanlık alanında Chicago’da başlayan Aslı Kurul Türkmen, 2009 yılından beri Endeavor Türkiye’de görev yapmaktadır. 2018 yılında Derneğin Genel Sekreteri görevine getirilen Türkmen ayrıca, Endeavor’ın uluslararası Catalyst Yatırım Fonunun Türkiye temsilcisidir.

Aslı Kurul Türkmen, Northwestern Üniversitesi Ekonomi ve Öğrenme ve Kurumsal Değişim bölümlerinde çift ana dal yaptı. Yüksek Lisans eğitimini ise Columbia Üniversitesi’nde Sosyal-Kurumsal Psikoloji alanında tamamladı. Türkmen aynı zamanda, dünya çapında yatırımcıları ve inovasyon liderlerini destekleyen ve bir araya getiren Kauffman Fellows Programı’nın da bir üyesidir.

 

ENGLISH:

Asli started her career in the Chicago office of Watson Wyatt Worldwide as a Consultant in the Organization Effectiveness Practice. She joined Endeavor in 2008 and was appointed Managing Director in 2018.

She graduated from Northwestern University where she completed a double major program in Learning & Organizational Change and Economics, and later received her master’s degree in Organizational Psychology and Consultation from Columbia University. Türkmen is also a member of the Kauffman Fellows Program, which supports and brings together investors and innovation leaders around the world.