Geri dön

Bülent Akgerman

ÇİMSTONE
Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

ENGLISH:

Born in Izmir in 1969, Akgerman graduated from Robert College in İstanbul and has a Bachelor’s degree in Tourism and Management from Bilkent University, Ankara. Akgerman started his career in travel industry as an Information Clerk whilst a student and worked his way to General Manager in 1994 and Vice Chairman and CEO in 1998 of Çimentaş Turistik İşl. Yatırım San. Ve Tic. A.Ş. (Çittur) Now, he is the Chairman. He also served as a Member of the Board of Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları (1997-1999), then as General Manager of Çimstone Doğal Kompoze Taş İşletmeleri (1999-2002)

Currently, he is the Chairman of AKG Yalıtım İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş (Çimstone) and More Ticaret A.Ş. and AKG Trading Ltd.(USA and United Kingdom); Vice Chairman of AKG Gazbeton İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. and Ertuğ Balık Üretim Tesisi Gıda ve Tarım İşl. San. Ve Tic. A.Ş. (More Aquaculture). Akgerman also holds positions as Vice Chairman of Rekmar Advertising and Urla Winery. He previously served as Vice Chairman of Genç İşadamları Holding A.Ş. (1997-2005); as Member of the Board of Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (2003-2005) and Dost Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş (1996-1999).

Akgerman is the former Chairman of Aegean Industrialists and Businessmen Association (ESİAD), former Board Member of Turkish Industrialists and Businessmen Association (TÜSİAD); Former Vice Chairman of Turkish Business and Enterprise Confederation (TÜRKONFED); Former Chairman of Federation of Industrial Associations (SEDEFED); Former Chairman and presently Advisory Board Member of Aegean Young Businessmen Association (EGİAD); former Chairman and presently a Member of the Advisory Board of AIESEC İzmir; former Vice Commodore of Aegean Offshore Yacht Club (EAYK); former member of Aegean Region Chamber of Industry (EBSO).

Bülent Akgerman is the Honorary Consul of Ireland for the Aegean Region. He is also member of High Advisory Council of ESIAD, member of World-wide Agglomerated Stone Manufacturers Association (A.St.A.), Vice Chairman of the Board of Çimentaş Education and Health Foundation and the Board of Turkish American Business Association (TABA – AmCham); Board Member of Camera di Commercio Italiana di Izmir since 2002, Aegean Forest Foundation (Ege Orman Vakfı), UNICEF and Endeavor Turkey; Member of Assembly of İzmir Chamber of Commerce; member of Fenerbahçe 1907, Dokuz Eylül Rotarians, Association of Advertising Agencies in İzmir (İRD), Association Amicale des Gourmets en Turquie and Member and Founder of Aegean Contemporary Education Foundation (EÇEV); Senator of Junior Chamber International (JCI). Akgerman is also the founder and President of Chaine des Rotisseurs, Izmir Bailliage.
He enjoys cooking, photography, traveling, sailing and skiing. Akgerman is married to Özlem and has a eleven years old daughter, named Defne.

TURKISH:

1969 İzmir doğumlu olan Akgerman, orta eğitimini Robert Kolej, üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Turizm ve İşletme Bölümü’nde tamamladı. 1969 İzmir doğumlu olan Akgerman, orta eğitimini Robert Kolej, üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Turizm ve İşletme Bölümü’nde tamamladı.
İş hayatına kısa adı Çittur olan, Çimentaş Turistik İşl. Yatırım San. ve Tic. A.Ş.’de 1989 yılında Enformasyon Memuru olarak başladı. 1994 yılında, aynı şirkette Genel Müdürlük görevini üstlendi; 1998 yılında aynı şirketin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Murahhas Aza’sı, 2014 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.
1997 yılında Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Yönetim Kurulu üyeliği ile sanayicilik yolunda ilk adımını attı. 1998 yılında Çimstone Doğal Kompoze Taş İşletmeleri’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve 1999-2002 yılları arasında Genel Müdürlüğü’nü yaptı.  Halen, AKG Yalıtım İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş (Çimstone), More Su Ürünleri Ticaret A.Ş. ve AKG Trading Ltd. (Amerika ve İngiltere) Yönetim Kurulu Başkanı;AKG Gazbeton İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. ve Ertuğ Balık Üretim Tesisi Gıda ve Tarım İşl. San. ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini yürütmektedir. Yanı sıra, Rekmar Reklamcılık Tic. A.Ş. ve Urla Şarapçılık Gıda Turizm Tarım San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevleri de mevcuttur.

Ayrıca daha önce, Genç İşadamları Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı (1997-2005); Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (2003-2005) ve Dost Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş (1996-1999) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Geçtiğimiz dönemlerde, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESIAD), Ege Genç İş Adamları Derneği’nde (EGİAD), 9 Eylül Rotary Kulübü’nde, Ege Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGIFED) Danışma Kurulu’nda ve AIESEC Danışmanlar Yüksek Kurulu’nda Başkanlık; Ege Açık Deniz Yat Kulübü’nde Viskomodor görevlerini üstlenmiş; ayrıca iki dönem boyunca SEDEFED (Sektörel Dernekler Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanlığı, TURKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca geçtiğimiz dönem EBSO meclis üyesidir.Bülent Akgerman, İrlanda Ege Bölgesi Fahri Konsolosu’dur. Halen, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi, ESIAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanlık Divanı üyesi, aynı zamanda, Dünya Kompoze Taş Üreticileri Birliği Üyesi; TABA – AmCham Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Ege Orman Vakfı, UNICEF, Endeavor Türkiye ve İtalyan Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Mutfak Dostları Derneği,  KALDER, İRD, EÇEV, Fenerbahçe 1907 üyesi ve Junior Chamber International Senatörü’dür. İzmir Chaine des Rotisseurs kurucu başkanlığını da sürdürmektedir.
Hobileri yemek pişirmek, fotoğrafçılık, yelkencilik, kayak ve seyahat etmektir. Evli ve on bir yaşında bir kız çocuğu babasıdır.