Geri dön

Burak Balkaş

İş Geliştirme
Uzmanı

2022'den beri Endeavor Türkiye Ekibi Üyesi

Hakkında

Cevdet Burak Balkaş, Endeavor ekibine 2022 yılında İş Geliştirme Uzmanı olarak dahil olmuştur. Profesyonel Kariyerine Yıldız Teknopark’ta Girişimcilik Programları departmanında başlamıştır. Üniversite yıllarından itibaren girişimcilik ve sosyal etki girişimciliği alanlarına özel ilgi duyan Burak, bu alanlarda birçok startup’ta yarı zamanlı olarak İş geliştirme ve Partnerlik gibi departmanlarda çalışmış ve birçok öğrenci topluluğunda aktif yer almıştır.

2019 Yılında Yenibirlider derneği tarafından liderlik potansiyeli taşıyan 21 üniversiteli arasında gösterilmiş ve LEAD21 programından mezun olmuştur. 2018 yılından beri aktif olduğu TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulunda, Girişimci Öğrenciler Çalışma Grubu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir ve TOBB’un Üniversiteli Girişimcilik Ağı olan TOBB Gençol yapısında 2 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Farklı kulüplerde 8 yıl boyunca lisanslı olarak Basketbol oynayan Burak, yaratıcı alanlarda yer alan kişilerin üretim süreçlerini takip etmekten keyif alır.