Geri dön

Can Berker Öztürk

İstanbul Cerrahi Sağlık Grubu
Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkında

Lise eğitimini Alman Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2016 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ni bitiren Can Berker Öztürk, sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans yüksek lisans programını tamamlamıştır.

2016 yılında QNB Finansbank’ta finans sektörüne giriş yaptı. Kariyerine finans sektöründe devam eden Can Berker Öztürk Fransız yatırım bankası Societe Generale Corporate and Investment Banking’de şirket satın alma ve birleşme alanında uzmanlaştı. Sonrasında PwC’de şirket satın alma ve birleşme konusunda danışman olarak çalışmalarına devam etti.

2019’da Öztürk ailesine ait olan ve Can Berker Öztürk’ün ikinci kuşak olarak yer aldığı aile şirketi Şafak Sağlık Grubu’nda Finans Müdürü olarak görev almaya başladı. Şafak Sağlık Grubu bünyesinde 9 hastane, 4 tıp merkezi, 1 ecza deposu bulunduran ve 4.000 kişiye istihdam sağlayan bir kuruluştur.

2020 yılında şirket içi girişimcilik modeliyle Şafak Sağlık Grubu’na ait olan Universalis Ecza Deposu’nu kurmuştur ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Bununla birlikte Şafak Sağlık Grubu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Çalışma hayatının yanı sıra birçok dernek ve STK’da aktif görevler almaya başlamıştır. TÜSİAD Sağlık Çalışma Grubu, Yanındayız Derneği ve GYİAD üyesidir.

Şirket içi girişimcilikle beraber yatırım yapmayı planladığı ve görüşmelerin devam ettiği tarım ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren birkaç şirket mevcuttur.