Geri dön

Civan Sözkesen

Funika Holding
Başkan Yardımcısı

Hakkında

Civan Sözkesen, İzmir Amerikan Koleji’nden mezun olup üniversite öğrenimini Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2008 yılında Harvard Üniversitesi’nden “Cross Border Innovation” ve Richard Bandler’dan ikna ve hipnoz teknikleri eğitimi aldı.

2009 yılında Funika Holding ve bağlı şirketlerde yönetim kurulu başkan yardımcılığına getirildi. Funika Holding, tekstil alanında kumaş boyama fabrikası ve su arıtma tesisi ve yazılım alanında mobil uygulama ve oyun geliştirme stüdyoları ile Denizli’de öncü bir kuruluş olarak faaliyet göstermektedir.

Aynı zamanda büyük veri analizi ve anlamlandırması konularında uzman Partner Republic, elektrikli scooter şirketi palm ve gıda sektöründe de Türkiye’de tek İtalyan sertifikalı Nappo Pizza Restoranlar zincirinde ortaklıkları ve Amerika’daki fonlar üzerinden girişimlerde (Applovin ve Coursera) de yatırımları da bulunmaktadır.

Civan Sözkesen, 2019 yılından bugüne TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Habitat Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.