Geri dön

Verda Emiroğlu

VE Fark Yarat
Kurucu

Hakkında

TÜRKÇE:

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 1994 mezunu olan Emiroğlu, Yüksek Lisans eğitimini Stratejik Yönetim, Doktora eğitimini ise Teknoloji Yönetimi alanında tamamladı.

Profesyonel iş hayatına 1994 yılında girişimci olarak başlayan Emiroğlu, kariyerinin ilk 12 yılında, Türkiye’de ve yurtdışında, Strateji, İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi alanlarında, sırasıyla TÜBİTAK, Sabancı Üniversitesi ve Koç Grubunda, Üst Düzey Yönetici olarak görev aldı. 2000–2001 yılları arasında Dünya Bankası “Bilim Adamı Yetiştirme” bursunu kazanarak ABD’de burs programına katılan Emiroğlu, aynı zamanda Intel Oregon’da çalıştı.

Kariyer yolculuğuna  2006 yılında Turkcell Ailesine katılarak devam eden Emiroğlu, takip eden 10 yıl içerisinde, Turkcell Teknoloji şirketinin kuruluşu, ArGe ve İnovasyon Yönetimi, Uygulamalı Araştırma, Stratejik İşbirlikleri, Ekosistem ve İş Geliştime alanlarında Üst Düzey Yönetici olarak çalıştı. ArGe ve Inovasyona dair birçok ilki hayata geçiren ve lider olmayı başaran Turkcell Teknoloji’nin Yönetim Takımı’nda görev aldı.

2016 yılında, 22 yıla dayanan mesleki bilgi ve tecrübesiyle, Kurumsal hayattan mezun olma kararı alan ve strateji ve teknolojik dönüşüm ile sürdürülebilir rekabet gücü yaratma alanında yerel ve global şirketlere danışmanlık hizmeti vermeye başlayan Dr. Verda Emiroğlu, ‘VE Fark Yarat’ ve ‘Stravision’ın kurucusudur.  Aynı zamanda Melek Yatırımcı olan Emiroğlu, Endeavor yanı sıra TurkishWin, TÜBİSAD, İTÜ Mezunlar Derneği, ve TUSİAD Girişimcilik Çalışma Grubu üyesidir.

ENGLISH:

Verda Emiroglu received her bachelor’s degree at Industrial Engineering Department of Istanbul Technical University in 1994 and earned a Master’s degree on Strategic Management and her PhD degree on Technology Management in the following years.

Emiroğlu started her professional career  as an Entrepreneur in 1994, worked as a Senior Executive for the first 12 years of her career  in Turkey and abroad on Strategy, Innovation and Technology Management respectively at TÜBİTAK, Sabancı University and Koç Group. Winning the «Scholarship for Scientists Program» of  World Bank in 2000–2001 joined the scholarship program in the USA and also worked at Intel Oregon.

Continuing her career by joining Turkcell Group in 2006, Emiroğlu worked for the establishment of Turkcell Teknoloji, developing business models and managing R&D, Innovation, Applied Research and Business Development during following 10 years. She was a member of Management Team of the company which was a leader in the R&D and Innovation Ecosystem.

In 2016,  deciding to be graduated from corporate professional life with her valuable know-how and experience of 22  years, Dr. Verda Emiroğlu started to work as a Consultant for domestic and global companies to be gained sustainable competitive advantage by strategic and technological transformation.  She is  the founder of Stravision and VE Fark Yarat as an Entrepreneur and Angel Investor. Emiroğlu  is a member of  Endeavor, TurkishWin, TÜBİSAD, ITU Alumni Association and TUSIAD  Entrepreneurship Work Group.