Geri dön

Emre Ergun

Vodafone Türkiye
Müşteri Operasyonlarından Sorumlu
İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Hakkında

TÜRKÇE:

30 Ekim 2017 tarihi itibariyle Vodafone Türkiye Müşteri Operasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Öncesinde TEB’de Pazarlama Ödeme Sistemleri ve Müşteri Etkileşim Merkezi Grup Direktörü olarak görev yapan Emre Ergun, bundan önce Fibabanka’da Perakende Bankacılık ve Dağıtım Kanallarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı ve bu kapsamda bankanın Dijital ve Çoklu Kanal Stratejisini yürüttü. Öncesinde ise Credit Europe Bank bünyesinde sırasıyla Ukrayna ve Romanya’da Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ergun; Finansbank ve Citibank bünyesinde de Doğrudan Satış, Şube Satış, Tele-Marketing ve Çağrı Merkezi, Tüketici Finansmanı, Ürün Pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Pazar Araştırmaları alanlarında da çeşitli görevler üstlendi.

Ergun, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu, Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık alanında yüksek lisans yaptı.

ENGLISH:

With effect from October 30th, 2017, Mr. Emre Ergun was appointed to Vodafone Turkey Customer Operations Director role responsible for Customer Operations, Digital Channels and Sales, Digital Product Management, Digital Experience and Omni-Channel Management areas within the company.

Prior to Vodafone, He held Group Director – Marketing Payment Systems and Customer Interaction Center role at TEB following a stint as the Vice President – Retail Banking and Distribution Channels in Fibabanka where he led the bank’s Digital and Multi-Channel Strategy. Previously, he worked as Vice President – Retail Banking in Credit Europe Bank in Ukraine and Romania, respectively. Mr. Ergun also held various roles in Direct Sales, Branch Sales, Tele-Marketing and Contact Center, Consumer Financing, Product Marketing, Customer Relations Management and Market Research in Finansbank and Citibank.

He holds an BBA degree from the Boğaziçi University as well as a Master’s Degree in Banking from the Marmara University.