Geri dön

Erim Kargacı

Grapewise
Kurucu Ortak
& CEO

Hakkında

Türkçe:

1988 Avusturya doğumlu olan Erim Kargacı, Deloitte, KPMG gibi dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinde çalıştıktan sonra ,Getir ile startup dünyasına giriş yaptı. Getir’den sonra YGA grubu ile tanışan ve ardından kurduğu danışmanlık modeli ile startuplara finansal modelleme, nakit akış yönetimi, iş projeksiyonları ve stratejik planlama alanlarında danışmanlık vermeye devam eden Erim Kargacı, Amerika merkezli Grapewise danışmanlık şirketinin kurucu ortağıdır.

Startup’ların kaynaklarını daha doğru yönetmeleri ve doğru yatırımcıyı bulmaları için finansal ve iş modellerinin güçlü olması gerektiği argümanından yola çıkıp, full time CFO gibi hizmet edecek bir stratejik ortak olarak çalışan yapı ile startup’ların yatırım turlarına daha hazır olmalarını sağlamaktadır. Fintech, perakende, hızlı tüketim, SaaS ve pazar yeri modelleri özelinde önemli deneyimleri mevcuttur.

Mevcut iş ortakları ile birlikte, Amerika vize başvurusu süreçlerinden, Amerika’da şirket kurmaya, vergi, muhasebe ve hukuk hizmetlerinden CFO hizmetlerine kadar geniş alanda hizmetler verebilmektedir.

Türkiye’deki yatırımcı ekosisteminden birçok girişim sermayesi ile yakın çalışmakta olup, start-up’lara yatırım bulma ve yatırımcılar için de uygun startup bulma konularında kapsamlı çalışmaları mevcuttur.

 

English:

Born in Austria in 1988, Erim Kargacı entered the world of startups with Getir after working at leading consulting companies such as Deloitte and KPMG. Erim was introduced to the YGA group after Getir and then continued to provide consultancy to startups in the fields of financial modeling, cash flow management, business projections, and strategic planning with the consultancy model he established. He is the founding partner and currently the CEO of the US-based Grapewise consulting company.

Based on the principle that financial and business models should be strong in order for startups to manage their resources more accurately and find the right investor, he and his team at Grapewise ensure that startups are more ready for investment rounds with a structure that works as a strategic partner that will serve like a full-time CFO. They also have significant experience in fintech, retail, FMCG, SaaS, and Marketplace models.

Together with its existing business partners, Grapewise provides a wide range of services from visa application processes to establishing a company in the United States, from tax, accounting, and legal services to CFO services.

Erim, works closely with many venture capitalists from the investor ecosystem in Turkey, and he has done extensive work on finding investments for startups and finding suitable startups for investors.