Geri dön

Eser Cevahir

Cevahir Holding
Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkında

Eser Cevahir 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Florida eyaletinde bulunan Lynn Universtiy İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Harvard Extension School’da Master eğitimine uzaktan devam etmektedir.

Eğitim hayatı süresince Cevahir Holding şemsiyesi altında bulunan birçok farklı şirkette ve bölümde stajyer olarak çalışmış, mezuniyet sonrası turizm grubunda iş geliştirme ve operasyonlardan sorumlu olarak görev üstlenmiştir. Turizm grubunun ardından yurt dışı inşaat yönetimi ve gayrimenkul geliştirme bölümlerinde görev almış olup, şu an Cevahir Holding’in başta Makedonya olmak üzere Batı Balkanlar’dan sorumlu yönetim kurulu üyesidir.

Ayrıca mezun olduğu üniversite olan Lynn University Başkanı Kevin Ross’un Danışma Kurulu Üyeliği, Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcılığı, Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Danışma Kurulu Üyeliği, Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı Yürütme Kurulu Başkanlığı, Yedy Gastronomik Derecelendirme Sistemi Balkanlar Direktörlüğü ve Makedonya Türkiye Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

2011-13 yılları arasında Spor Bakanlığı’na bağlı Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2013-2018 arası DEIK çatısı altında Türkiye- Makedonya İş Konseyi Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Mayıs 2018 itibarı ile Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti tarafından Türkiye, Edirne iline Makedonya Fahri Konsolosu olarak atanmıştır.