Geri dön

Esin Güral

Gürallar
Yönetim Kurulu Başkanvekili

Hakkında

Esin Güral Argat, ülkemizin önde gelen son tüketici, sanayi ve turizm markalarını bünyesinde bulunduran Gürallar/ ArtCraft, Yapı, Turizm, Enerji, Makine, Kiremit şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir.
Kendi kurduğu ve ilk işi olan Güven Çini ve Seramik şirketinde geleneksel çini sektörünü teknoloji destekli süreçlerle dönüştürerek seri üretime geçirme ile başlayan iş deneyimleri, sıfırdan ulusal marka yaratma ve farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketlerden oluşan grup şirketleri portföyünü büyüterek yönetmeye kadar geniş bir alanı kapsamaktadır.
Sosyal alanda, önderlik ettiği eğitim ağırlıklı yerel girişimleri, kadın girişimciliği desteklemek için yer aldığı çalışmalarla ulusal boyuta taşımıştır. Ülkemizin kalkınmasında önemli yere sahip aile şirketlerinin kurumsallaşarak büyüyebilmesine katkı vermek için deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir.
İş Hayatı
Çalışma hayatına 1992 yılında kendi kurduğu Güven Çini ve Seramik şirketinde başladı. Burada edindiği yeterli deneyim üzerine 1998 yılında aile şirketlerinden Gürallar ArtCraft’da Genel Müdürlük görevini üstlendi. 2005 yılında grubun perakende sektörünü tanımak için başlattığı Evport girişiminin tüm operasyonel ve stratejik süreçlerini yönetti. 2008 ekonomik krizinde grubun turizm yatırımlarının stratejik yapılanmasını gerçekleştirerek, Travelife Collection “Travelife Gold ”, TUI Holly ödüllerinin sahibi Alibey Resort Side tesisinin kurulmasını yönetti.
Bilgi ve teknolojinin iş dünyasındaki önemine olan inancını somutlaştırmak adına Bilkent ve MIT Üniversiteleri ortaklığında yürütülen nano teknoloji ağırlıklı projelerin liderliğini yapmaktadır.
Hali hazırda grubun sanayi stratejilerinde ve yatırımlarında liderlik yapmaktadır ve grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak çalışmaktadır.
Sivil Toplum Çalışmaları
Esin Güral Argat fırsat eşitliğine verdiği önem nedeniyle grup bünyesinde 2006 yılında başlatılan Yıldız Eğitim Projesi’ne önderlik etmektedir. Bu proje ile yıllık 200 ilköğretim öğrencisi kapsamlı eğitim almakta ve hayata hazır bireyler olarak yetiştirilmektedir.
TÜSİAD bünyesinde üyesi olduğu Turizm Çalışma Grubu, Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İlişkiler Komisyonu, Sosyal İlişkiler Komisyonu AB Süresinde Kadın Çalışma Grubu ve Sosyal Politikalar Forumu’nda gelecek nesil çözümlere odaklı katkı sağlamaktadır.
Ülkemiz kalkınması için önemli bir kaynak olan kadınlarımızın her alanda lider olarak yer almasını sağlamak için TİKAD bünyesinde görev üstlenmiştir.
Global İlişkiler Forumu altında daha geniş kitlelerle buluşarak ülkemizin kalkınmasına katkılarını devam ettirmektedir.
Ayrıca TKYD ve İstanbul Golf Kulübü üyesidir.

Eğitim
Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı ve Enstitüsü Bölümü’nde tamamladı, İngilizce bilmektedir.
Kişisel Bilgiler
1969 yılında Kütahya doğmuştur.
Evli ve 2 çocuk annesidir.

İlgili Haberler