Geri dön

Esra Eczacıbaşı

Eczacıbaşı Holding
İş Geliştirme Müdürü

Hakkında

TURKISH:

Esra Eczacıbaşı, Robert Kolej’in ardından Harvard Üniversitesi’nde Ekonomi ve Sanat Tarihi eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra New York’ta bulunan Modern Sanat Müzesi MoMA’da görev alan Eczacıbaşı, Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Modern için önemli bir açılım olan Genç Modern’in kuruluşuna öncülük etti. Eczacıbaşı Topluluğu’ndaki kariyerine Holding Stratejik Planlama Uzmanı olarak başlayan Eczacıbaşı, daha sonra Tüketim Ürünleri çatısı altında Marka Müdürü olarak devam etti. 2015 yılında INSEAD’dan MBA derecesini aldıktan sonra McKinsey& Company’de Danışman olarak çeşitli projelerde görev aldı. 2017 yılı itibarıyla Eczacıbaşı Holding Stratejik Planlama bölümünde İş Geliştirme Müdürlüğü görevini sürdüren Eczacıbaşı, aynı zamanda Burgbad AG’nin Eş Genel Müdürlüğünü de yürütüyor.

Topluluk için potansiyel iş fırsatları araştıran ve dönüşüm projelerinin koordinasyonunu üstlenen Esra Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Dijital Dönüşüm Projesi’nin Proje Lideri. Modern sanata özel ilgisi olan Eczacıbaşı aynı zamanda İstanbul Modern’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

ENGLISH:

Esra Eczacıbaşı received her undergraduate degree in Economics and Art History from Harvard University in 2011, and began her professional career at the Museum of Modern Art in New York. A year later, she returned to Turkey to work at Istanbul Modern, where she spearheaded the establishment of “Genç Modern”, Turkey’s first museum membership program for adults in the 21 to 40 age group. In 2014, Esra Eczacıbaşı joined the Eczacıbaşı Group as a Strategic Planning Specialist, later becoming Brand Manager in the Consumer Products Division. After receiving her MBA from INSEAD in 2015, she joined McKinsey&Company as a consultant in a variety of projects. In 2017, she was appointed to her current position as Business Development Manager in the Eczacıbaşı Group’s Strategic Planning Department. In addition to exploring potential business opportunities, Esra Eczacıbaşı is leading the Eczacıbaşı Group’s Digital Transformation Project.

Aside from her business responsibilities, Esra Eczacıbaşı has a keen interest in modern and contemporary art and is a Member of Istanbul Modern’s Board of Directors.