Geri dön

Esra Eczacıbaşı Coşkun

Eczacıbaşı Holding
Dijital Dönüşüm Koordinatörü &
Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkında

TURKISH:

Esra Eczacıbaşı Coşkun, Robert Kolej’in ardından Harvard Üniversitesi’nde Ekonomi ve Sanat Tarihi eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra New York’ta bulunan Modern Sanat Müzesi MoMA’da görev alan Coşkun, Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Modern için önemli bir açılım olan Genç Modern’in kuruluşuna öncülük etti. Eczacıbaşı Topluluğu’ndaki kariyerine Holding Stratejik Planlama Uzmanı olarak başlayan Coşkun, daha sonra Tüketim Ürünleri çatısı altında Marka Yöneticisi olarak devam etti.

2015 yılında INSEAD’dan MBA derecesini aldıktan sonra McKinsey& Company’de Danışman olarak çeşitli projelerde görev aldı. 2017 yılında Eczacıbaşı Holding İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2018 ve 2019 yılları itibarıyla Burgbad AG Genel Müdürü ve Eczacıbaşı Holding Dijital Dönüşüm Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

Coşkun, aynı zamanda Eczacıbaşı Holding’de Yönetim Kurulu Üyeliğini ve İstanbul Modern’de İcra Kurulu Üyeliğini de yürütmektedir.

 

ENGLISH:

Esra Eczacıbaşı Coşkun received her undergraduate degree in Economics and Art History from Harvard University in 2011, and began her professional career at the Museum of Modern Art in New York. A year later, she returned to Turkey to work at Istanbul Modern, where she spearheaded the establishment of “Genç Modern”, Turkey’s first museum membership program for adults in the 21 to 40 age group. In 2014, Coşkun joined the Eczacıbaşı Group as a Strategic Planning Specialist, later becoming Brand Manager in the Consumer Products Division. After receiving her MBA from INSEAD in 2015, she joined McKinsey&Company as a consultant in a variety of projects.

In 2017, Coşkun was appointed Business Development Manager in the Eczacıbaşı Group’s Strategic Planning Department, and in 2018 and 2019 respectively, to her current positions as co-General Manager of Burgbad AG and Eczacıbaşı Group Digital Transformation Coordinator.

Esra Eczacıbaşı Coşkun is also a member of the Eczacıbaşı Group’s Board of Directors and the Istanbul Museum of Modern Art’s Board of Directors.