Geri dön

İhsan Elgin

Finberg
Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkında

Aralarında Türkiye’nin ilk fintech fonu olan Finberg ve IFR’in bulunduğu farklı fonların yönetimini üstlenen İhsan Elgin aynı zamanda büyük kurumların girişimcilik dönüşümünü yöneten Core Strateji’nin kurucusudur.

İş hayatına 2000 yılında Aygaz’da başlayan İhsan Elgin, yöneticilik görevinin ve Koç Üniversitesi Executive MBA programının ardından 2007 yılında Climateminder şirketinin kurucu ortağı Amerika’da girişimcilik dünyasına giriş yaptı. 2012 yılında exit yaparak tekrar Türkiye’ye dönen Elgin, girişimcilik dünyasında edindiği deneyimleri kurumsal hayatla harmanlayarak Özyeğin Üniversitesi bünyesinde Türkiye’nin ilk teknoloji hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası’nı kurdu.

Yaklaşık 15 yıldır Türkiye’nin önde gelen şirketlerine ve startup’lara danışmanlık hizmeti veren Elgin, 2018 yılında Fibabanka bünyesinde Finberg’i hayata geçirmiş ve elde edilen yüksek performansın ardından farklı fonların kurulumunu ve yönetimini üstlenmiştir. Toplam değeri 150 milyon dolara ulaşan fon yönetimi yapmaktadır.

Steve Blank ve Alex Ostarwalder gibi girişimcilik dünyasının önde isimleriyle birebir çalışan ve onların programlarından mezun olan Elgin, Yalın Yeni Girişim (Lean Startup) kitabının genel yayın yönetmenliğini yapmış, Girişimciliğin Altın Kuralları ve Türk Ceylanları kitaplarına da katkıda bulunmuştur.

Halen Özyeğin Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı olarak rol alan olan Elgin, düzenli olarak Fast Company Türkiye ve Business Leaders Startup dergilerinde yazmaya da devam etmektedir.