Geri dön

İsmet Öztanık

Avantgarde Collection &
Lucis İnitiative
Başkan Yardımcısı

Hakkında

TURKISH:

İsmet Öztanık,ceyrek asırlık otelcilik gelenegi olan bir ailenin 3. Kuşak üyesi olarak 2009 yılında kurulusunu bizzat yaptığı yerli otel işletme markası Avantgarde Collection’ı da bünyesinde bulunduran Lucis Global ile hissedar Başkan vekili olarak 2012’den beri İstanbul ve Bodrum’da faaliyet göstermektedir. 4 otel, 293 oda ile Levent, Taksim ve Yalıkavak’ta hizmet veren Avantgarde Collection, alt markaları Avantgarde Catering ve otel bünyesinde yer alıp dışarıda yatırımlar yapmak üzere olan Ace Restaurant&Lounge ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Sektöre yeni soluklar getirmek amacıyla otel ve yiyecek-içecek sektöründe sürdürülebilir, vizyoner fikir sahiplerine ve iş modellerine yatırım yapan, hizmet sektöründe 360 derecelik perspektifte çoklu servis sağlayıcısı vizyonuyla hareket eden girişim şirketi Lucis Initiative’i sektöre yeni soluklar getirmek amacıyla 2014 sonunda hissedar Başkan vekili olarak kurmuştur. Başta nitelikli istihdama katkı sağlayacak sektörel eğitimler,insan kaynakları danışmanlıkları ve sertifikasyonlar olmak üzere Educhos Şirketler Grubu ve bina işletmeciliği, güvenlik hizmetleri ve buna bağlı iş bölümlerinin yönetiminin yapıldığı Soluto Services, Lucis Initiative çatısı altında hayata geçirilmiştir. Diğer aile iştiraki Özmetal A.Ş’nin hissedar Başkan vekili olan İsmet ayrıca Endeavor Girişimci Şirketi olan Lidyana.com’un kurucu yatırımcısı ve YK üyesi,hem Catalyst Fonu yatırımcısı, hem de 500Start Ups Türkiye ve Türki Cumhuriyetler mikro fonu yatırımcısı ve danışma kurulu üyesidir.

2017’nin son çeyreğinde eş kurucu ortak olarak ofis binalarına yönelik markalı sofistike işletme hizmetleri veren Assembly markasını hayata geçirmiştir.

Lise, üniversite ve master eğitimini sırasıyla Terakki Vakfı Okulları, Koç Üniversitesi ve Cass Business School London’da almış olan Öztanık’ın , BCCT (The British Chamber of Commerce in Turkey), İnder, TKYD, Karadeniz Eğitim, Kültür & Çevre Koruma Vakfı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongresi üyelikleri bulunmaktadır.