Geri dön

Murat Onsekizoğlu

Mediterra Capital
Yöneticisi

Hakkında

Murat Onsekizoglu, 2008 yılında Koç Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra PricewaterhouseCoopers firmasında Şirket Birleşme ve Satın Almaları alanında danışmanlık yapmaya başlamıştır. 2011 yılında, Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonlarından biri olan ve halen bir parçası olduğu Mediterra Capital’de Yatırım Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Mediterra Capital’de geçirdiği sürede Türkiye’nin önde gelen orta ölçekli firmalarına yapılan yatırımları yönetmiştir. Bu yatırımların içinde Logo Yazılım, Netsis Yazılım, Mikro Ödeme gibi teknoloji şirketlerinin yanı sıra farklı sektörlerden hızlı büyüme gösteren Tavuk Dünyası, Arkel Elektronik ve Arzum Ev Aletleri gibi şirketler de bulunmaktadır.

2013 yılında Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi programından master derecesi alan Murat, 2015-2017 yıllarında Stanford Üniversitesi’nden İşletme Master’ı Derecesi almıştır. 2018 yılında Türkiye’ye dönen Murat, melek yatırım yaptığı şirketlere aktif olarak yardımcı olarak girişimcilere destek vermektedir. Melek yatırımları arasında Buybuddy, Userguiding, Bobu (www.getbobu.com), Temiz.co, Normod, Opentrons gibi girişimler bulunmaktadır.

Murat, TÜGİAD, Türkiye Bilişim Vakfı, TKYD gibi ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almakta ve Stanford Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin Türkiye temsilciligini yapan ekipte yer almaktadır.