Geri dön

Deriş
Yönetici Ortak

Hakkında

Deriş’in Yönetici Ortağı olan Serra, fikri mülkiyet alanında önemli şirketlerin  tescil ve dava stratejilerinin oluşturulması ve uygulanmasında etkin rol almıştır

1994 yılında hukuk eğitimini Cenevre Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Deriş’e katılan Serra,  bu alanda 1995 yılında yürürlüğe giren Kanun Hükmünde Kararname’lerin özellikle de marka itiraz sürecinin uygulamaya alınması ve 2000 yılında Türkiye’nin dahil olduğu PCT (Patent İşbirliği Anlaşması) başvurularının Türkiye’de tesisi ve temsili konuları üzerine çalışmıştır.

Fransızca ve İngilizce bilen Serra, şirketlerin sınai ve fikri mülkiyet haklarının tesisinde hem uluslararası hem de ulusal düzeyde uzman olarak kabul ediliyor. Fikri ve Sınai Haklar, Kişisel Verilerin Korunması, Bilişim hukuku dahil birçok alanda faal bir avukat olan Serra gıda ve içecek, elektronik, ve lüks tüketim ve hizmet sektörlerinde tanınmış markalara danışmanlık yapmaktadır. Fikri Hakların korunması, ileriye sürülmesi ve taklit ürünlere karşı stratejiler konusunda hukuki danışman olmasının yanı sıra başvuru stratejileri, anti- jenerik marka stratejileri hukuki ihtilaflar ve taklitle mücadele konusundaki deneyimi ve uzmanlığı ile de tanınmaktadır.

Katkılar ve önemli olaylar

  • INTA’nın Annual Review dergisinde yayınlanan, haksız rekabet ve ticari marka korumasına ilişkin dönüm noktası oluşturan mahkeme kararı prensiplerine katkı
  • Çok tanınmış bir tüketici markasının marka ve patent ihlal ve taklit ile mücadele konularında açtığı çok uluslu boyutu olan davanın karar bağlanmasını sağladı.
  • Medya ve eğlence hukukunda imaj haklarına dair farkındalık yaratmak üzere oldukça bilinen bir programa destek verdi
  • Müşteri memnuniyeti ile süreç ve verimliliği entegre ederek bir kurumsal karne “Balance Score Card” sistemini uygulamaya koydu.
  • Kişisel Verilerin Korunması konusunda müvekkillere hizmet vermektedir. Kurumun 27001 sertifikasyonu konusunda proje ekibine liderlik etmiştir ve veri güvenliği konusunda deneyime sahiptir.
  • IAM 1000, WTR 1000, IPSTARS, Legal 500 gibi çeşitli platformlardan birçok ödül aldı. Ayrıca IPSTARS tarafından 2020’de IP’de TOP 250 Woman ve Legal 500 tarafından 2022’de “Leading Individual” olarak kabul edildi.

Koçluk ve Mentorluk / Kariyer desteği

  • ICF tarafından akredite edilmiş koçluk eğitimini tamamlamıştır
  • Deriş kurum içi koçluk / mentorluk sürecini yürütmekte olup çok sayıda ve her kademeden Deriş üyesine koçluk yapmıştır
  • Hukuk fakültesi öğrencileri için son 3 yıldır sistematik farkındalık webinarları düzenlemekte ve aktif olarak eğitim vermektedir.