Geri dön

Asude Altıntaş’a Sorduk: ScaleUp Programı’na Neden Başvurmalı?

25 Feb 2021 BASINDA SCALEUP PROGRAMI

Endeavor ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 3. dönem başvuruları P&G Türkiye iş ortaklığıyla açıldı. [Başvuru için tıklayın!] Geçmiş dönemlerde toplam 47 mezun vermiş programın girişimcilerinden Twin Science kurucu ortak ve CEO’su Asude Altıntaş’a ürün ve hizmetleri pazarda talep gören, ölçeklenmeye başlamış Scale-up’ların neden programa başvurması gerektiğini sorduk:

Endeavor ScaleUp Programına neden başvurdun? Beklentilerin nelerdi?
Twin’in global büyüme yolculuğunu hızlandırmak için Endeavor’ın çok önemli bir partner olacağını düşünüyorduk. Bu sebeple ScaleUp programına başvurduk. Büyüme yolculuğunda bizden bir adım önde olan rol model start-upları ve mentorları dinlemek, başarılarından ilham ve öğretilerinden ders almak amacıyla programa katıldık.

Programdan biraz bahseder misin? Girişimcilere ne tarz içerikler ve destekler sunuyor? (Forumlar, Atölyeler ve Mentörlüklerden bahseder misin?)
Endeavor ScaleUp Programı girişimciler için beklediğinizin de ötesinde dolu dolu bir içerik sunuyor. Alanında uzman kişilerden eğitim alabiliyorsunuz, forumlarda diğer scale-up’ların tecrübelerinden öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca Endeavor’ın çok değerli mentorları ile hem birebirde hem grup seanslarında bir araya gelebiliyorsunuz.

Program sana ne kattı? Senin için programın en faydalı içeriği hangisiydi?
Endeavor programında kendi girişimimize daha büyük resimden bakma fırsatı bulduk. İyi olduğumuz alanları keşfetme, gelişmek istediğimiz alanları öğrenme şansı yakaladık. 

Programa birlikte katıldığın girişimcilerle tanışma, iş birliği yapma fırsatın oldu mu?
Endeavor ScaleUp Programı’nın belki de en önemli yönü girişimlerin birbirlerinden öğrenebileceği ortamı sağlaması. Program sırasında, her girişimin zorlandığı konu üzerine birlikte çözüm üretme şansımız oldu. Program sonrasında da bu destek devam ediyor. Hala grubumuzun WhatsApp grubundan yazışıyoruz. Bir girişim ihtiyacı olduğu konuyu paylaşıyor ve herkes destek oluyor. Kimse “benim girişimim” demiyor, bildiklerini diğer girişimlerle şeffaflıkla paylaşıyor.

Girişimciler neden bu programa katılmak istemeli?
Her girişimin büyüme yolculuğu farklı ve büyümenin tek bir formülü yok. Değerli girişimcilerin hikayeleri dinleyip, ilham alıp, kendi çözümünüzü üretmeniz için Endeavor ScaleUp Programı çok güzel bir fırsat. Tüm başarı hikayeleri aslında bir “birlikte başarı” hikayesi. Endeavor da, size yön gösteren mentorlar, bilgi ve tecrübesini paylaşan eğitmenler, destek istediğinizde yardımınıza koşan diğer girişimler ile ekosistemde “birlikte başarının” önünü açıyor.


Twin Science Hakkında: Twin, çocuklara kodlama, robotik ve arkasındaki bilimi hem fiziksel hem de dijital ürünlerle sevdirmeyi amaçlayan bir girişimdir. Twin bilim setleri, lego ile birleşen özel elektronik modüllerden oluşmuştur ve çocukların bu modülleri birleştirerek kendi elektronik devrelerini ve kompleks robotlarını tasarlayıp kodlayabilmelerini sağlamaktadır.
www.twinscience.com