Geri dön

CaseCampus Bahar 2017 dönemi mezunlarını verdi.

12 Jun 2017 BASIN BÜLTENİ CASECAMPUS

Türkiye’deki ilk uygulamalı girişimcilik vaka programı CaseCampus, Bahar 2017 dönemi mezunlarını verdi. Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Derneği tarafından gerçekleştirilen CaseCampus, 4. Dönemini 10 Haziran Cumartesi günü düzenlenen Kapanış Konferansı ile tamamladı.

CaseCampus Bahar 2017, 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen kapanış konferansı ile sona erdi. Girişimcilik ekosisteminden birçok ismin katıldığı “Ekosistem Buluşması” ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Endeavor Yönetim Kurulu üyeleri Airties’ın kurucusu Bülent Çelebi ve Oracle Doğu Avrupa, Rusya, Orta Doğu & Afrika Kıdemli Direktörü İlker Koçer ile Akbank Kobi Bankacılığı Pazarlama Müdürü Turgut Çatalkaya yaptı. Ekosistem Buluşması sırasında önceki dönem CaseCampus fellowlarından Erdem Lafcı şu sıralar App Store’da bir numaraya kadar yükselen oyunu ile “Apps” adlı girişimini ve Nazım Ahat Pehlivantürk de, dünyanın her yerinden yaptığınız alışverişlerin o ülkedeki sisteme kayıtlı kullanıcılar tarafından size gönderildiği “Shipnn” adlı girişimini anlattı.

Eski CaseCampus fellowlarının başarılı olmuş girişimcilik hikayelerini dinleyen fellowlar, sonrasında  Revo Capital’den Burak Çendek, Arya Kadın Yatırım Platformu’ndan Deniz Duygu ve 500 Startsup’dan Enis Hulli’nin katılımıyla gerçekleşen Yatırımcı Ekosistemi Paneli’ne katıldılar.  Panel sonrasında Korn Ferry – Hay Group’un kariyer yolculuğu sunumuyla mezuniyet sonrası kariyer planlamasıyla ilgili bilgi alan Fellow’lar ardından Endeavor Girişimci şirketleri Cosa ve Paraşüt’ün CEO’ları ve  Anlatsın.com CEO’su ile World Cafe seanslarında birebir sohbet etme fırsatı buldular.  Konferans, katılımcı belgelerinin Bahar 2017 mezunlarına dağıtılmasıyla sona erdi.

Akbank’ın ana sponsorluğunda, farklı kültürlerden ve alt yapılardan gelen girişimci ve iş insanlarını ortak bir hedef için birleştiren, etkin girişimcileri destekleyen uluslararası girişimci ağı Endeavor tarafından geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, Bahar 2017 Dönemi’nin üç konferansını İstanbul’da gerçekleştirdi. Endeavor Ağı’nda yer alan her biri önemli başarılara imza atmış Türk girişimciler, bugüne kadar yaşadıkları süreçteki zorlukları, başarıları ve mücadeleleri genç girişimci adaylarıyla hem yazılı vakalarda hem de yüzyüze konferanslarda paylaştı. CaseCampus, Akbank desteğiyle girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen tüm üniversitelerin 3. – 4.sınıf ve lisansüstü öğrencileri ile en fazla 5 yıllık mezunları on hafta boyunca online modüller ve yüz yüze konferanslar aracılığıyla buluşturdu. 2017 Şubat ayında başvuru almaya başlayan ve  Boğaziçi, Koç, İzmir Ekonomi, ODTÜ, Özyeğin ve Sabancı Üniversitesi’nden  altı girişimcilik akademisyeninin danışmanlığında hazırlanan programda bu dönem Cosa, Düğün, Nişfud ve Paraşüt vakaları incelendi. Katılımcılar Endeavor Türkiye girişimcilerinin tecrübelerini uygulamalı konferans ve online forumlarda deneyimleme imkanı buldu.

CaseCampus Bahar 2017 Dönemi mezunları program sonrasında da Akbank ve Endeavor’dan destek alabilecekler. İşlerini kurmuş mezunlar CaseCampus’ün parçası olan MentorCampus ile Endeavor Ağı’nda yer alan uzman kişilerden mentorluk almaya, TalentCampus ile ekosistemdeki girişimci şirketler, melek yatırımcı ve VC şirketleri ve kurumsal şirketlerin girişimci düşünme yapısını gerektiren bölümlerinde staj ve iş fırsatlarına erişmeye devam edecek. CaseCampus Program Amaçları:

  • En meraklı gençleri en donanımlı akademisyenler ve en güncel içerikle buluşturmak,
  • Gençlerin uygulamalı öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek,
  • Girişimcilik akademisyenlerini, farklı disiplinlerden gelen öğrencileri, girişimcileri ve ekosistemin önemli oyuncularını Girişimcilik Eğitmenleri Network’ü ortamında buluşturmak,
  • Günümüzün ve geleceğin inovatif iş dünyası liderlerini güçlendirmek,
  • Girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak ele almaya destek vermek.