Geri dön

CaseCampus Bahar17 Dönemi 2. Konferansı Gerçekleşti

8 May 2017 CASECAMPUS ETKİNLİK

CaseCampus Bahar 2017 Dönemi 2.Konferansı 6 Mayıs Cumartesi günü Habita.co’nun evsahipliğinde 75 fellow, Danışma Kurulu Üyeleri ve konuk konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti.CaseCampus, uygulamalı girişimcilik programının ikinci konferansı Sabancı Üniversitesi SUCool’dan Ali Erhat Nalbant’ın “Growth Hacking” tekniklerini paylaştığı sunumuyla başladı. Nalbant sunumunda büyümeyi tanımlayıp hızlı hareket etmenin ve analitik düşünmenin girişimciler için önemini vurguladı. Daha sonra Insparkus’un kurucu ortaklarından Dani Benretyan’ın “Design Thinking” sunumuyla “Tasarım Odaklı Düşünme” kavramı ve uygulama metodunu öğrendiler. Sunum sonrası Benretyan, katılımcılarla bir hayli öğretici ve eğlenceli geçen Design Thinking egzersizini gerçekleştirdi.

Öğle yemeği sonrasında öğrenciler 10 haftalık program dahilinde vakalarını inceledikleri Dugun.com ve Nişfud’un iş modeli üzerine çalıştılar. Öğrenciler iş modeli çalışması sonrasında Dugun.com’dan Emin Mazı, Nişfud’un kurucusu Eren Merzeci ve Volt’un kurucusu Ali Halabi ile WorldCafe etkinliğine geçtiler. Öğrencilere girişimlerini kurarken yaşadıkları sıkıntıları ve bunlarla nasıl başa çıktıklarını anlatan girişimciler, öğrencilerin akıllarına takılan soruları yanıtladılar.
Fellowlar bu konferansla beraber dönemi yarılamış oldular. CaseCampus Bahar Dönemi son konferansı Haziran ayında gerçekleşek.