Geri dön

CaseCampus Girişimci Olmak İsteyen Gençlerin Başvurularını Bekliyor!

11 Sep 2016 BASIN BÜLTENİ BASINDA CASECAMPUS

Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Türkiye tarafından geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, Sonbahar 2016 Dönemi için başvurular başladı. Bu yıl CaseCampus Sonbahar 2016 Dönemi, İzmir ve çevresindeki şehirlere yoğunlaşarak üç adet konferansını İzmir’de gerçekleştirecek.

Akbank desteğiyle Bahar 2016 Dönemi’ni 98 mezunu ile tamamlayan CaseCampus, Sonbahar 2016 Dönemi katılımcılarını kabul etmek için girişimcilikle ilgilenen, üniversite 3./4. sınıf lisans veya lisansüstü öğrencisi ve son 5 yıl içinde mezun olmuş adayların başvurularını bekliyor.

İlkbahar dönemi konferanslarını İstanbul’da gerçekleştiren CaseCampus, sonbahar dönemi konferanslarını İzmir’de düzenleyerek çoğunlukla İzmir ve çevre şehirlerden gelen gençlere ulaşacak. Sonbahar dönemi başvuruları 30 Eylül 2016 Cuma gününe kadar www.casecampus.org üzerinden online başvuru yoluyla kabul edilecek. Bu dönem CaseCampus’e kabul edilecek 72 kişi programdan ücretsiz faydalanma imkanı bulacak. Program içeriği Boğaziçi, Dokuz Eylül, İTÜ, İzmir Ekonomi, ODTÜ ve Özyeğin üniversitelerinin önde gelen girişimcilik eğitmenleri tarafından yönetilecek.

CaseCampus Nedir?

CaseCampus Vaka Çalışmaları Programı’nda her biri Türk girişimcilik ekosisteminde önemli başarılara imza atmış Endeavor Girişimci Şirketleri olan Baydöner, Armut.com, Nuvia ve Paraşüt gibi girişimcilerinin bugüne kadar yaşadıkları süreçler, zorluklar, başarılar ve mücadeleleri genç girişimci adaylarıyla paylaşılacak. Deneyimsel öğrenimi teşvik eden bir yöntemle girişimcilerin tüm öyküleri, yazılı vaka çalışmaları ve videolu anlatımlarla online bir platformda canlı forum tartışmaları ve İzmir’de gerçekleşecek üç adet canlı konferanslarla sunulacak. Program bitiminde kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen seçili sayıdaki mezuna, MentorCampus ile Endeavor Türkiye Mentorları’ndan destek alma ve TalentCampus ile Endeavor Türkiye ağında yer alan VC ve melek yatırım ağları, start-up’lar ve inkübasyon merkezleri ile Akbank’ta öncelikli staj başvuru şansı tanınacak.

Program Amaçları

 • En deneyimli uzmanlar, en meraklı öğrenciler ve en güncel kaynakları buluşturmak,
 • Her bölümden katılan öğrencileriyle disiplinler arası paylaşım ve dayanışma platformu yaratmak,
 • Girişimcilik algı ve bakış açısını gerçek girişimcilik öyküleriyle güçlendirmek,
 • Deneyimsel öğrenme ile katılımcılara girişimcilik becerisi kazandırmak,
 • Girişimcilik ekosistemine nitelikli bir yetenek havuzu kazandırmak,
 • Geleceğin inovatif liderlerine ilham vermek ve onları donatmak,

Başvuru Süreci

Girişimcilik ekosistemiyle tanışmak ve hayallerini takip etmek isteyen girişimci adaylarını CaseCampus Programı’na başvurmaya çağırıyoruz. CaseCampus Sonbahar 2016 Programı seçili 72 kişiye programa ücretsiz katılım imkanı sunuyor. Kasım 2016’da başlayacak ve Ocak 2017’da tamamlanacak bu 10 haftalık iddialı maratona ve topluluğa dahil olmak isteyen adaylar, www.casecampus.org adresinden başvurularını iletebilirler.

 

Online başvurular 30 Eylül 2016 Cuma gününe kadar tüm üniversitelerin her fakülte ve bölümünden 30 yaş altı lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olacak. Online Başvuru Formu’nu tam dolduran ve kriterlere uygun tüm adaylar katılımcı seçim sürecinin ikinci aşaması olarak Ekim ayı boyunca video ve telefon mülakatlarına davet edilecek. CaseCampus Programı’na katılmaya hak kazanan 72 seçili öğrenci Kasım 2016’da duyurulacak.

Başvuru Kriterleri

 • 30 yaş ve altı,
 • Üniversite 3. veya 4. sınıf lisans veya lisansüstü öğrencisi,
 • Bir lisans ya da lisansüstü programından son 5 yıl içinde mezun olan,
 • Kendi girişimini başlatmaya hevesli ya da girişimcilik ekosistemine ilgi duyan,
 • Kasım 2016 – Ocak 2017 arası devam edecek öğrenim programının İzmir’de gerçekleştirilecek üç adet konferansına katılabilecek,
 • Konferanslar dışındaki öğrenim içeriğini online bir platform üzerinden takip edebilecek olan.

CaseCampus Programı’yla ilgili sorularınız için: campus@endeavor.org.tr