Geri dön

CaseCampus Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi!

13 Jul 2017 CASECAMPUS

Endeavor Türkiye tarafından Akbank ana sponsorluğunda düzenlenen CaseCampus Programının Danışma Kurulu toplantısı 13 Temmuz Perşembe günü Endeavor ofisinde gerçekleştirildi.

CaseCampus’un yeni dönem stratejilerinin belirlendiği toplantıda gelecek dönemler için birbirinden heyacanlı içerikler oluşturulurken Sonbahar 2017 dönemi için de hazırlıklara başlandı. Doç. Dr. Adil Oran (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Ahmet Murat Fiş (Özyeğin Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Berna Beyhan (Sabancı Üniversitesi), Doç. Dr. Deniz Tunçalp (İstabul Teknik Üniversitesi), Doç. Dr. Mustafa Ergen (Koç Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören (Boğaziçi Üniversitesi), Taylan Demirkaya (İzmir Ekonomi Üniversitesi)’nın katılımıyla gerçekleştirilen Danışma Kurulu Toplantısı’nda girişimciliğin gençler ve eğitmenler arasında yaygınlaştırılması amacıyla etkinlikler değerlendirildi.

Yeni dönemde daha geniş kitlelere ulaşması amaçlanan CaseCampus Girişimcislik Programı şu ana kadar 305 mezun verdi. Türkiye’den 75 farklı üniversite ve 26 farklı ilden gelen fellowlar için toplamda 262 adet staj pozisyonu açıldı. Programın başladığı 2015 Bahar döneminden itibaren CaseCampus mezunlarının kurduğu 45 adet startup bulunmaktadır.