Geri dön

CaseCampus “Girişimcilik Eğitmenleri ve Vaka ile Öğretim Sempozyumu” 10 Kasım’da Gerçekleşti!

6 Nov 2017 BASINDA CASECAMPUS ETKİNLİK GİRİŞİMCİLİK GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI

Endeavor tarafından Akbank ana sponsorluğunda Case-Study Alliance Turkey (CAT) proje konsorsiyumu ortaklığında Avrupa Birliği Erasmus+ programı ve Ulusal Ajans desteğiyle gerçekleşen CaseCampus “Girişimcilik Eğitmenleri ve Vaka ile Öğretim Sempozyumu” girişimcilikle ilgilenen tüm öğretim görevlileri ve üniversite birimlerinden uzmanları bir araya getirdi!

Sempozyum açılışını Endeavor Girişimci Yetenek Programları Müdürü Utku Tuncay ve Akbank’dan Turgut Çatalkaya yaptı. London Business School’dan dünyada çok sayıda baskı yapan “Customer Funded Business” ve “The New Business Road Test” kitaplarının yazarı John Mullins girişimcilik eğitiminin önemi üzerine bir sunum gerçekleştirdi. 

Adil Oran – ODTÜ, Deniz Tunçalp – İTÜ, Enis Erkel – KWORKS ve Mustafa Kızıltaş – ODTÜ Teknokent’in katıldığı “Girişimci Üniversite” adlı panelde girişimci üniversite ve girişimcilik eğitimi ile ilgili güncel konuları tartıştı.  Ahmet Murat Fiş – Özyeğin Üniversitesi, John Mullins – London Business School, Mustafa Ergen – İTÜ ve Jason Lau – Core Strateji’nin katıldığı “Girişimcilik Eğitimi ve Araştırma Fırsatları” adlı panelde derslerin işlenişinde vaka ile öğretim yönteminin kullanımı değerlendirildi.

Sempozyumda ayrıca Türkiye’den girişim örnekleri tanıtılarak, bu girişimlerin kurucularıyla sempozyum katılımcıları bir araya geldi. Böylece hem yerli örnekler katılımcılarla paylaşıldı hem de bu girişimcileri akademisyenlerle buluşturarak eğitsel vaka yazımını başlatmaya yönelik bir ön çalışma gerçekleşmiş oldu.