Geri dön

CaseCampus Konferans No:2 Gerçekleşti!

11 May 2016 CASECAMPUS ETKİNLİK

Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Derneği tarafından geliştirilen uygulamalı öğrenim programı CaseCampus’ün Bahar 2016 Dönemi başladı. Türk girişimcilerinin öykülerini Türkçe yazılı vakalar ve online içeriklerle sınırlı sayıda seçkin katılımcısına sunan CaseCampus Programı’nın ikinci konferansı Akbank Sabancı Center ev sahipliğinde 7 Mayıs 2016, Cumartesi günü gerçekleşti.

İkinci Konferansta Neler Oldu?

Sabancı Center ev sahipliğinde gerçekleşen konferans Endeavor Derneği Eğitim Programları Müdürü Utku Tuncay ve Akbank Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişim Yöneticisi Suna Yeşilli’nin açılış konuşmaları ile başladı. Paylaşımların ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Doç Dr. Deniz Tunçalp’ın Müşteri Segmentasyonu ve Boğaziçi Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören’in Bir Hareket Nasıl Başlar temalı sunumları gerçekleşti. Sunumları takiben Endeavor Girişimcileri’nden 4129Grey Ceo’su Alemşah Öztürk, Adphorus Ceo’su Volkan Çağsal ve Digitouch Ceo’su Yunus Güvenen pazarlama, hedefleme, optimizasyon üzerine tüm sırlarını paylaştı.

Öğleden sonraki programda CaseCampus’te yer alan Endeavor Girişimcisi Emek Kırbıyık’ın vakasının iş modeli işlendi ve katılımcılar kendisine soru sorma fırsatını yakaladı. İş Modeli çalışmasının ardından katılımcılar anlatsın.com, Çaycı ve nuvia şirketlerinin kurucuları ile WorldCafe seasına katıldı.

Girişimci adayları aynı zamanda Endeavor Derneği’nin girişimci havuzuna aday katmak ve süreçte yer almak adına seçtikleri girişimci şirketlerini sundu ve her ekip nomine etmek için 2 şirket seçti. Sonuçlar bir sonraki konferansta belli olacaktır.

 

Etkinlikten görüntüler için tıklayınız. 

 

CaseCampus Bahar 2016 Dönemi Hakkında

CaseCampus programında danışmanlık yapan akademisyenler Doç Dr. Adil Oran (ODTÜ), Yrd. Doç Dr. Ahmet Murat Fiş (Özyeğin Üniversitesi), Dr. Atilla Hakan Özdemir (Bilkent Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Elif Kalaycı (Atılım Üniversitesi), Doç. Dr. Engin Özgül (Dokuz Eylül Üniversitesi), Öğr. Gör. Taylan Demirkaya (İzmir Ekonomi Üniversitesi), Doç Dr. Deniz Tunçalp (İTÜ), Doç. Dr. Mustafa Ergen (Koç Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören (Boğaziçi Üniversitesi), Doç. Dr. Yaman Ömer Erzurumlu (Bahçeşehir Üniversitesi)’dir. 2016 Bahar Dönemi’nin vaka çalışmalarında yer alan girişimciler ve firmaları ise Didem Altınbaşak Tulgan (Rafinera), Emek Kırbıyık (Düğün.com), Güçlü Gökozan (BuldumBuldum), Murat Şahin ( Secure Drive) oldu.