Geri dön

Emre Özgündüz’e Sorduk: ScaleUp Programı’na Neden Başvurmalı?

27 Feb 2021 BASINDA GİRİŞİMCİLİK SCALEUP PROGRAMI

Endeavor ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 3. dönem başvuruları P&G Türkiye iş ortaklığıyla açıldı. [Başvuru için tıklayın!] Geçmiş dönemlerde toplam 47 mezun vermiş programın girişimcilerinden MentalUP’ın kurucu ortağı Emre Özgündüz’e ürün ve hizmetleri pazarda talep gören, ölçeklenmeye başlamış Scale-up’ların neden programa başvurması gerektiğini sorduk:

Endeavor ScaleUp Programına neden başvurdun? Beklentilerin nelerdi?
Türkiye’de iyi bilinen bir markayız. Hedefimiz globalde bilinen bir marka olmak. Yurt dışı büyüme konusunda Endeavor ScaleUp programının bize katkısının olabileceğini düşündük.

Programdan biraz bahseder misin? Girişimcilere ne tarz içerikler ve destekler sunuyor? (Forumlar, Atölyeler ve Mentörlüklerden bahseder misin?)
Daha önce başarılı olmuş girişimlerin ya da büyük markaların önemli pozisyonlarında yer almış konusunda uzman kişilerden çok çeşitli konularda eğitimler alıyorsunuz. Programa kabul görmüş girişimlerden küçük gruplar oluşturuluyor. Bu gruplarda her bir katılımcının girişiminin ele alındığı çalıştaylar düzenleniyor.

Program sana ne kattı? Senin için programın en faydalı içeriği hangisiydi?
Bazı eğitimler oldukça faydalıydı. Eğitim veren kişi / gruplarla tanışma fırsatı bulduk. Hata bazılarıyla danışmanlık kapsamında çalışmaya başladık.

Programa birlikte katıldığın girişimcilerle tanışma, iş birliği yapma fırsatın oldu mu?
Evet. Girişimcilerin bir tanesinden düzenli hizmet alıyoruz; yani müşterisiyiz:) Aynı zamanda 3 farklı girişimci ile de iş birliği yapma fırsatı bulduk.

Girişimciler neden bu programa katılmak istemeli?
Ürününüz hazır, iş modeliniz oturmuş, belirli bir ciroyu yakalamışsanız ve daha da büyümek istiyorsanız Endeavor ScaleUp programına katılmayı değerlendirebilirsiniz.


MentalUP Hakkında: MentalUP, çocukların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştiren, oyunlaştırılmış bir eğitim platformu olarak hizmet vermektedir. K12 düzeyindeki çocukların dikkat, hafıza, problem çözebilme gibi bilişsel beceri gelişimini destekleyen eğitsel oyunlar geliştiren girişim, velilere de çocuklarının zihinsel beceri gelişimlerini takip edebilmeleri için detaylı raporlamalar sunmaktadır.
www.mentalup.net