Geri dön

Endeavor Altıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti.

5 Jun 2017

Accenture, Iyzico, MV Holding, Oracle, ve P&G Yöneticileri, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri arasına katıldı. Sürdürülebilir ekonomik kalkınmayı desteklemek amacıyla seçtiği Etkin Girişimcilere ivme kazandıran ve küresel bir hareketin yerel önderliğini yapan Endeavor Derneği, güncel faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini paylaşmak üzere Altıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 5 Haziran 2017 sabahı İstanbul’da gerçekleştirdi.

Toplantı sonucu Yönetim Kurulu Üyeleri arasına beş yeni isim; Barbaros Özbugutu (iyzico), Dilnişin Bayel (Accenture), Ebru Dorman (MV Holding), İlker Koçer (Oracle) ve Tankut Turnaoğlu (P&G) katıldı. Yeni üyeler, Endeavor’ın yeni dönem yönetim kurulunda uzmanlık alanları ve sektörel derinliğini artırırken, çok uluslu şirketlerin katılımı Endeavor’ın globalleşme hedeflerinin altını çiziyor.

Girişimcilik ekosisteminin içinde maddi sermayenin gelişmesinde manevi sermayenin kritik bir faktör olduğuna inanan Endeavor’ın Genel Kurulu’u ardından yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Emre Kurttepeli seçildi.

2017-2019 dönemi Yönetim Kurulu üyeleri tam listesi; dört Kurucu Üye Ali Koç, Murat Özyeğin, Özcan Tahincioğlu, Suzan Sabancı Dinçer; önceki dönemden devam eden on bir üye Alp Saul, Bülent Akgerman, Bülent Çelebi, Cansen Başaran Symes, Ebru Özdemir, Emre Kurttepeli (Başkan), Emre Zorlu, Fady Jameel (Onursal), Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Nevzat Aydın ve katılan beş yeni isim Barbaros Özbugutu, Dilnişin Bayel (Onursal), Ebru Dorman, İlker Koçer (Onursal) ve Tankut Turnaoğlu’dan oluşmaktadır.

 Endeavor’ın 10. Yılında sürdürdükleri tüm çalışmalarında ilk günkü inançlarını hâlâ koruduklarını ileten Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, “Son on yıldır devam eden başarılı ve etkin çalışmalarımız sayesinde desteklediğimiz yatırım alan veya şirketini satan Endeavor Girişimcileri, 1,5 Milyar Dolar değer yarattı. Endeavor Türkiye Girişimcileri, bugün itibariyle 91 ülkeye satış yapıyor ve 22 farklı ülkede 30 ofis açtı. Çin’de Alibaba.com’un, Estonya’da Skype’ın yaptığı gibi, dünya sahnesinde tek bir etkin girişimin başarısı, bütün ülkenin itibarını yüceltiyor ve hikayesini değiştiriyor. Biz de Endeavor olarak globalleşmenin altını sürekli çiziyoruz ve yeni dönemde bu yönde önderlik etmek istiyoruz.” diyerek, Endeavor gibi Türkiye’ye katma değer sağlayan STK’lardan birinin Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilmekten onur duyduğunu iletti.

Türkiye’de etkin girişimcileri desteklemek adına 25’ten fazla ülke ve 60’a yakın şehirden oluşan Endeavor Ağı’nı ortak bir hedef için birleştirmeye devam ettiklerini ileten Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Didem Altop ise, Türkiye’deki 10 yıllık serüvenimizin ardından, bugün durdurulamaz bir girişimcilik hareketi olduğunu ve tüm paydaşların girişimcilik ekosistemi, gündemi ve ortak hedefler adına birlikte çalıştığını görüyoruz. Ancak, dünyadaki gelişim hızı katlanarak artıyor. Biz de, Türkiye’nin rekabet gücünü sürekli geliştirmek için ortak çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz.” diye sözlerini tamamladı.