Geri dön

Endeavor, Ankara’nın Dünyaya Açılan Kapısı Olmayı Amaçlıyor!

20 Dec 2019 BASINDA ETKİNLİK

Yerel girişimcilik ekosistemlerini geliştirmek ve girişimcilere işlerini büyütecek tüyolar sağlamak amacıyla düzenlenen ScaleUp Summit serisi, İstanbul ve İzmir’in ardından 19 Aralık Perşembe günü Ankara’da Wyndham Otel’de gerçekleşti. Ankara’nın önde gelen şirketlerinden Arvento, OpsGenie ve Picus Security’nin yanı sıra aldığı yatırımlar ve globalleşme konusunda örnek gösterilen Insider ve yaptığı exit ile 2019’un en çok konuşulan şirketlerinden Foriba’nın kurucu ortakları da paneller, söyleşiler ve atölyelerle zirvedeydi.

Zirve, yatırım almış veya şirketini satmış şirket kurucularının yolculuklarına, globalleşme sürecinden geçen girişimcilerin deneyimlerine, yatırımcılar tarafından yatırım sürecinde dikkat edilecek noktalara, çok ortaklı şirketlerde dengenin nasıl kurulduğuna, kurum kültürü oluşturmanın püf noktalarına ve şirketlerin uzmanlıkları doğrultusunda edindikleri tecrübelere eğildi.

Etkinlik, Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen’in açılış konuşması ile başladı. Türkmen, girişimlerin büyümesinde global vizyona sahip olmanın altını çizdiği konuşmasını “Endeavor, Ankara’nın dünyaya açılan kapısı olmayı amaçlıyor” diyerek konuşmasını bitirdi.

Program açılış konuşmasının ardından, Endeavor Seçim ve Destek Ekibi’nden Ege Kurt’un, Insider kurucu ortaklarından Muharrem Derinkök ile kurum kültürünün nasıl oluşturulduğunu konuştuğu söyleşiyle devam etti. Ardından Ankaralı girişimciler, Endeavor Pazarlama İletişim Direktörü Alev Ertem’in moderatörlüğündeki panelde Endeavor Girişimcileri Sovos Foriba’nın kurucu ortağı Koray Bahar ve Arvento’nun kurucusu Özer Hıncal’la yurt dışında iş yapmanın dinamiklerini dinlediler. 2019 Sonbaharı’nda Earlybird’den aldığı 5 milyon dolarlık yatırımla konuşulan Ankaralı siber güvenlik şirketi Picus Security’nin kurucu ortakları Hamdi Alper Memiş ve Volkan Ertük ise Viveka kurucu ortağı Barış Okur ile çok kuruculu şirketlerde dengeleri sağlamanın yollarını konuştular.

ScaleUp Summit Ankara programı, söyleşi ve panellerin ardından girişimcilere özel hazırlanan iki paralel seansta Sovos Foriba kurucu ortağı Koray Bahar ve Satış Direktörü Kenan Açıkelli ile ‘Satış ve Pazarlama’, BTS & Partners Kıdemli Danışmanı Okan Arıcan ve Picus Security Strateji Direktörü Samican Tandoğdu ile yatırım hazırlığı ve hukuki süreçlere odaklandı.

Zirvenin sonlarına doğru yatırım ve exit üzerine yoğunlaşan söyleşilere yer verildi. ODTÜ Teknokent Girişimcilik ve İş Geliştirme Direktörü Ece İdil Kasap, teknolojik girişimlere sermaye yatırımları yapan Diffusion Capital Partners (DCP) ortaklarından Altan Küçükçınar ile  “Ankarada Yatırım Ekosistemi” üzerine konuştu. Ardından Ankara’nın başarılı exit’lerinden OpsGenie’nin kurucu ortağı Berkay Mollamustafaoğlu, OpsGenie’nin kuruluşundan büyümesini ve hiç yatırım almadan nasıl Atlassian’a satıldığını paylaştı. Zirve, Networking seansı ile sona erdi.

Başta konuşmacılarımız ve katılımcılarımız olmak üzere, ana partnerimiz Akbank’a, sponsorlarımız Arvento ve Picus Security’e, destekçilerimiz Pegasus Havayolları, Biletino, BTS & Partners, ODTÜ Teknokent ve Viveka’ya teşekkür ederiz!

Zirveyle ilgili fotoğrafları ve video’yu görüntülemek için tıklayın!

ScaleUp Summit serisi hakkında daha fazla bilgi almak için www.endeavorscaleupsummit.com u ziyaret edebilirsiniz!