Geri dön

Endeavor, 15-17 Mart’da BGİV Eğitim Kampı’ndaydı.

22 Mar 2017 CASECAMPUS
Endeavor Türkiye’nin destekçileri arasında olduğu Bu Gençlikte İş Var Yarışması’nın eğitim kampı Özyeğin Üniversitesi’nin evsahipliğinde 15 – 19 Mart tarihlerinde gerçekleşti. Endeavor ekibinin yürüttüğü canlı vaka analizi çalışması ile katılımcılarla Armut.com vakası değerlendirildi.

Üniversite öğrencisi genç girişimci adaylarının gerekli mekanizmalar ile desteklendikleri takdirde, Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasında kilit bir rol oynayacakları inancından yola çıkarak 2011 yılından beri düzenlenen Bu Gençlikte İş Var yarışması dahilinde Endeavor Türkiye ekibinden Seçim ve Hizmetler Direktörü Aslı Kurul ve CaseCampus Girişimcilik Programı Müdürü Utku Tuncay’ın önderliğinde yürütülen vaka analizi çalışmasına Armut.com’un kurucusu Başak Değim de katıldı.
Bu Gençlikte İş Var Hakkında:
TUSİAD’ın yürüttüğü BGİV yarışmasında ön elemeyi geçerek katılımlarını teyit eden 30 ekip,üç günlük bir eğitim kampı boyunca fikir ve ihtiyaç doğrulamadan pazara çıkış stratejisine, fizibiliteden etkin sunum tekniklerine kadar bir girişimcinin bilmesi gereken tüm temel konular hakkında eğitilecekleri ve girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerinden mentorluk alacakları bir eğitici serüvene şahitlik ederler. Bu eğitim kampı süreci, iş fikri sunumlarının ve iş modellerinin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlar. Yarışma ile TÜSİAD üniversite öğrencilerinin girişimciliğe ilişkin farkındalığını artırmayı ve gençlere girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunmayı amaçlamaktadır.