Geri dön

Endeavor Girişimcileri Startup 100 listesinde!

20 Feb 2017

Endeavor Derneği’nin destekçileri arasında yer aldığı BizzConsulting tarafından ikincisi düzenlenen Startup 100 listesi geçtiğimiz haftaki ödül töreni ile açıklandı. Zorlu Holding, Türk Ekonomi Bankası, Yiğit IDK Group sponsorluğunda, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Endeavor Türkiye ve Startup Dergisi destekleriyle gerçekleştirilen araştırmada ilk 10’a giren startuplara ödül verildi.

Pegasus Hava Taşımacılığı ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli’nin de katıldığı törende, sıralamadaki “En Başarılı İlk 3 Kadın Startup” ve “Anadolu Merkezli En Başarılı İlk 3 Startup” seçildi.  Girişimcilik ekosistemini desteklemek, başarılı örnekleri öne çıkarmak ve yenileri teşvik etmek amacıyla oluşturulan Startup 100 Listesi, Türkiye’de melek yatırımcılardan risk sermayesi şirketlerine, basından bankalara büyük bir kaynak oluşturması hedeflenerek hazırlandı. Liste, sektörün önde gelen 62 isminin katkılarıyla, jüri oylamasıyla gerçekleşti.

Araştırmaya göre;

En başarılı 10 startup; Insider, Paraşüt, Onedio, Iyzico, Sinemia, Connected2me, Scorpapp, Fitwell, Segmentify ve Kolay IK.

En başarılı ilk 3 kadın startup; Insider, Armut.com ve Modacruz.

Anadolu merkezli başarılı startuplar; Onedio, Evreka, Elba.