Geri dön

Endeavor Girişimcisi iyzico, C serisi yatırım turunu tamamladı.

17 Apr 2017 BASINDA

Türkiye’nin en önemli fintech girişimlerinden iyzico, Avrupa’nın tanınmış yatırımcılarından Amadeus Capital Partners’tan 2 milyon dolarlık yatırım alarak C serisi yatırım turunu 15 milyon dolar ile kapattı.

Türkiye’nin yenilikçi ödeme şirketi iyzico, C serisi yatırım turunda Avrupa’nın tanınmış yatırımcılarından Amadeus Capital Partners’tan 2 milyon dolarlık yatırım aldı. Teknoloji girişimlerini destekleyen Amadeus Capital Partners’tan aldığı bu yatırımla iyzico’nun C serisinde aldığı toplam yatırım tutarı 15 milyon dolara ulaştı. iyzico, Ocak ayında gelişmekte olan pazarlarda fintech girişimlerin yaptığı yatırımlarla öne çıkan Vostok Emerging Finance liderliğinde toplam 13 milyon dolar yatırım almıştı.

Konuya ilişkin konuşan Amadeus Capital Partners ortaklarından Jason Pinto, “Türk ekonomisinin hızlı büyümesini destekleyen en önemli etmenlerden biri, büyük bölümü kredi kartlarıyla yapılan yoğun tüketici harcamaları. Buna bağlı olarak işletmelerin, kendine özgü dinamiklere sahip bu pazarda, kartla ödeme kabul etmek için karışık sistemlerle uğraşmaları gerekiyordu. iyzico’nun bu ihtiyaca modern, kolay entegre edilebilen ve hızlı gelişen bir ödeme sistemi çözümüyle karşılık verdiğini gördük” diye konuştu.

iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu konuyla ilgili açıklamasında, “Avrupa’nın tanınmış yatırımcılardan biri olan Amadeus Capital Partners’ı yatırımcılarımız arasına katmaktan memnuniyet duyuyoruz. C Serisi yatırım turunda ülkemize toplamda 15 milyon dolarlık bir yatırımı getirmiş olduk. Bu miktar, son dönemde bir Türk şirketine yapılmış en büyük yatırım oldu. Bulunduğumuz bölgede ayak izimizi bırakmak adına çalışmalarımızı ilk günkü heyecanla sürdürmeye devam edeceğiz. 10 binin üzerinde aktif üye işyerine ve pazaryerleri altında 200 bin üzeri aktif satıcıya ulaşan iyzico olarak bu hedefimize beklenenden daha kısa sürede ulaşacağımızı öngörüyoruz” yorumunu paylaştı.

Daha detaylı bilgi için: www.iyzico.com