Geri dön

Endeavor Girişimcisi “Yemeksepeti”‘nin ana şirketi “Delivery Hero” halka arz edildi.

30 Jun 2017 BASINDA
Yemeksepeti hisselerini iki yıl önce rekor değerlemeyle bünyesine katan global yemek siparişi devi Delivery Hero, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz edildi.

Yemeksepeti’nin ana şirketi Delivery Hero’nun hisseleri, 30 Haziran Cuma sabahı Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’na kote oldu. Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın da Cuma sabahı borsa açılışında gerçekleştirilen çan çalma törenine katıldılar.

Delivery Hero’nun halka arzı, Yemeksepeti’nin de dolaylı olarak halka açılması anlamına geliyor. Borsaki tören öncesinde yaptığı konuşmada konuya vurgu yapan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, bu gelişmenin kendileri için gurur verici olduğunu belirtti:

“Yemeksepeti olarak, Delivery Hero’nun ülke operasyonları içerisinde oldukça farklı bir yere sahibiz ve grubun amiral gemisi görevini üstleniyoruz. Delivery Hero bünyesindeki diğer operasyonlara know-how transferi gerçekleştiryoruz. Türkiye’de yarattığımız Joker gibi uygulamalarla global yemek siparişi sektörüne yön veriyoruz. Bugün atılan bu önemli adımın ardındaki önde gelen oyunculardan biri olmamız bizlere müthiş bir mutluluk ve gurur veriyor. Üstelik bu imzalarla birlikte Yemeksepeti de dolaylı olarak borsaya açılmış oluyor. Türkiye’den çıkarak bugün dünyanın en büyük borsalarından Frankfurt’ta yer almamız, uluslararası alanda bir başarı ve bizler için gurur verici bir gelişmedir. Önümüzdeki dönemde de yeni uygulamalarla Delivery Hero için teknoloji geliştiren bir merkez olarak konumlanmayı hedefliyoruz.”

Bugün 40’tan fazla ülkede 150 bin restoranla faaliyetlerini sürdüren Delivery Hero’nun CEO’su Niklas Östberg ise, “Yatırımcıların halka arz kararımıza tepkisi bir hayli yoğun oldu ve hisselerimize olan talep, arz hacmini önemli ölçüde aştı. Uzun dönemli vizyonuyla heyecan verici bir büyüme hikayesi yazan ve global teknoloji alanındaki nadir Avrupalı liderler arasında yer alan Delivery Hero pazarda büyük takdir görüyor. Bu durum, bir yandan tüm enerjimizi ve tutkumuzu harika bir eve paket servis deneyimini yaratmaya harcamayı sürdürürken, bir yandan da borsaya kote olmuş bir şirket olarak geleceğimize yönelik çok iyimser bir tablo çizebilmemizi sağlıyor” dedi