Geri dön

Endeavor ScaleUp Hızlandırma Programı’nın İkinci Dönemi 25 Girişimci ile Başladı!

14 Oct 2019 BASINDA SCALEUP PROGRAMI

Endeavor Türkiye’nin İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen, İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında, P&G Türkiye iş birliği ile hayata geçirdiği ScaleUp Hızlandırma Programı‘nın ikinci dönemi 11 Ekim Cuma günü Yemeksepeti ev sahipliğinde başladı. 25 girişimin seçildiği program, girişimcilerin stratejik düşünme ve yönetim becerilerini geliştirmelerini ve büyüme hedeflerini hızlandırmayı amaçlıyor.

‘ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 2. Dönem açılış etkinliği Yemeksepeti ev sahipliğinde gerçekleşti. Etkinlik, 500 Startups İstanbul Partneri Enis Hulli’nin Dünya’dan ve Türkiye’den örneklerle ve son güncel verilerle e-ticaret, SaaS, online pazar yeri, yazılım ve donanım iş modellerinde yatırımcının hangi metric’lere dikkat ettiğini anlatan sunumuyla başladı.

Devamında, TRPE Capital Partneri Cem Mimaroğlu, Scaleup girişimlerinin yatırımcı karşısına çıkarken kullandıkları bir araç olan değer haritasını girişimcilerle paylaştı. Ardından girişimciler kendi girişimlerinin değer haritaları üzerinde çalıştı. Endeavor’ın son seçilen girişimcisi Volt Lines’ın kurucusu Ali Halabi de Volt Lines’ın değer haritası vakası olarak kendi girişimini anlattı.

Son olarak bu sene Endeavor Girişimci Şirketleri arasında exit yapan 2 şirketten biri olan Foriba’nın kurucu ortağı Koray Bahar, şirketin büyüme sürecindeki sancılarını ve exit sürecini anlattığı söyleşiyle açılış etkinliği tamamlandı.

ScaleUp Programı’nın 2. Döneminde emeklilik planı yönetmeyi sağlayan platformdan, kozmetik ürünlerde kullanabilecek UV filtreleri geliştiren girişimlere kadar pek çok farklı şirket bulunuyor. Program’ın ikinci dönemine seçilen 25 girişimi aşağıdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.