Geri dön

Endeavor, Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’ndaydı!

11 Dec 2017 BASINDA ETKİNLİK GİRİŞİMCİLİK

Etkin Girişimcileri destekeleyen Endeavor Derneği, TİM ve TC Ekonomi Bakanlığı tarafından TEB, Sabancı Holding, Turkcell, Türk Hava Yolları, Arçelik ve Çalık Holding stratejik partnerliğiyle 6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında beşinci kez düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’na katıldı. Bu yıl adına yakışır bir yenilik yaparak bünyesine Born Global adlı başka bir etkinliği daha katıldı. İstanbul Kongre Merkezi’nde devam eden etkinlik içinde ilham verici konuşmacıların konferanslarının yanı sıra paralel seanslarda devam eden pitching yarışmaları, paneller ve girişimcilik ekosistemine dahil olan girişimci ve yatırımcıların standları barındırıyordu.

Endeavor ise bu haftaya panellere yaptığı moderatörlük ve girişimci ağından sağladığı konuşmacı desteğiyle, her gün devam eden pitching seanslarında yerelden ve globalden katılan sayısız girişimcinin sunumlarını değerlendirerek ve sunumlarına yorum yaparak dahil oldu. Endeavor Ekibi, Endeavor Standı’nda meraklı girişimci adaylarının, girşimcilerin ve yatırımcıların sorularına karşılık verdi ve Endeavor’u anlattı. İnovasyon Haftası’nda ekosistemin farklı bileşenlerini görerek tanımak isteyen öğrencilere ise CaseCampus etkinlik serileriyle ilgili bilgiler verildi, yönlendirmeler yapıldı.

Hafta’nın ilk gününde Tarımsal Girişimcilik üzerine verilen panele dinleyici ilgisi ve katılımı yüksekti. Moderatörlüğünü İletişim ve Yaygınlaşma Müdürü Alev Ertem’in yaptığı Future Agro Talks panelinin panelistleri Komşuköy’den Özden Akyıldız ve Tabit’ten Tülin Akın ile Global Entrepreneurship Congress’te (GEC18IST) yapılacak uluslararası yarışma Future Agro Challenge’da Türkiye’yi temsil edecek olan Nebyan Doğal firmasından İbrahim Uyanık’tı.

Yine aynı gün Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü Aslı Kurul Türkmen, Endeavor Girişimci Şirketleri’nden iyzico’nun kurucusu Barbaros Özbugutu ve lidyana.com’un kurucusu Hakan Baş ile girşimcilik serüvenleri ve başarı yolunda deneyimledikleri iniş ve çıkışlarını modere ettiği Entrepreneurial Talks adlı panelde konuştular.

7 Aralık Perşembe günü ise Aslı Kurul Türkmen yine Endeavor girişimci şirketleri hesapkurdu.com ve paraşüt.com’un kurucu ortakları Koray Bahar, Ömer Paksoy ve Andac Türkmen ile FinTech sektörü üzerine panel modere etti. 8 Aralık Cuma’ysa Endeavor Genel Sekreteri Hande Didem Altop’un Berrak Kutsoy ile 16-19 Nisan 2018 yılında Endevor’un, TİM, TOBB ve Habitat Derneği partnerleriyle düzenleyeceği Global Entrepreneurship Congress (GEC18IST) hakkında meraklı dinleyicileri bilgilendiren bir söyleşi düzenledi.