Geri dön

Endeavor Türkiye ‘ScaleUP Girişimci Hızlandırma Programı’nın İlk Modülü 26 Şubat’ta Gerçekleşti!

26 Feb 2019 BASINDA SCALEUP PROGRAMI

Endeavor Türkiye’nin İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında ve P&G Türkiye işbirliği ile hayata geçirdiği ScaleUp Girişimci Hızlandırma Programı’nın ilk atölyesi 26 Şubat Salı günü gerçekleşti. Program kapsamında seçilen 25 girişimin kurucu ortakları, birinci Founders Day etkinliğinde buluştu.

Endeavor Türkiye’nin iki dönem sunacağı programın ilk atölyesi 41 North Business School’un evsahipliğinde gerçekleşti. Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ve İş Geliştirme Direktörü Utku Tuncay’ın açılış konuşmalarını yaptığı ilk Founders Day etkinliğinde, sabah gerçekleştirilen söyleşi  ile Endeavor Girişimcisi/Mentörü Fırat İşbecer, ScaleUp şirketlerin kurucu ortaklarıyla etkin girişimcilik deneyimlerini paylaştı. Söyleşinin ardından, 500 Startups ortağı Enis Hulli, iş geliştirme süreçlerine odaklanan  “ScaleUp Girişimler için Metrikler ve KPI’lar” başlıklı eğitimini gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğleden sonra devam eden eğitimlerde ise, TRPE Capital ortağı Cem Mimaroğlu öncelikle “Değer Yol Haritası Nasıl Oluşturulur?” konulu sunum yaptı. Eğitimin ardından gerçekleşen uygulamalı atölyede ScaleUp kurucu ortakları kendi değer yol haritalarını çıkardılar. Eğitimlerden sonra, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Pronet kurucu ortağı Alp Saul ile gerçekleştirilen söyleşi ile ScaleUp kurucuları, Alp Saul’un şirketini büyütme aşamasında yaşadığı deneyimleri dinleme fırsatı buldular. Alp Saul konuşmasında; Scaleup aşamasındaki girişimlerin startup aşamasındakilere göre daha karmaşık süreçlere çözüm geliştirme, erişimi daha güç bir network’e erişme ve daha komplike global pazar desteklerine ihtiyaç duyduklarını, bu nedenle yalnızca scaleup  girişimlere yönelik ve onlara özel eğitim ve mentörlük desteklerinin yer aldığı Endeavor ScaleUp Programı’nın katılımcı girişimlere önemli katkılar yapacağına inandığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm gün süren atölyenin sonunda program tüm mentörlerinin ve ekosistem temsilcilerinin de katılımı ile, ScaleUp Bahar Dönemine katılan girişimciler  için bir networking etkinliği de düzenlendi.

ScaleUp Programı’na seçilen 25 girişimciyi görmek ve program hakkında daha fazla bilgi edinmek için: Scaleup.endeavor.org.tr