Geri dön

Endeavor Ülke Adayları Arasına 3 Yeni Girişim Katıldı!

12 Feb 2021 BASINDA GİRİŞİMCİLİK SEÇİM PANELLERİ

Endeavor Seçim Süreci’nin önemli aşamalarından Yerel Seçim Paneli (YSP) 64. defa 12 Şubat Cuma günü gerçekleşti. Cansen Başaran-Symes, Erdem Yurdanur, İlker Koçer, Sertan Eratay, Zafer Şen ve Zeynep Dereli‘nin panelist olduğu YSP, üç girişimi Ülke Adayı olarak seçti. InGame Group‘un kurucusu Genco Alp, Oplog‘un kurucusu Halit Develioğlu ve Wellbees kurucuları Melis Abacıoğlu, Seçil Gürcüoğlu Mercan, Kerem Gönülkırmaz‘ı kutlarız!

Girişimler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

InGame Group
Genco Alp
InGame Group, 2012 yılında, oyun, iletişim, dijital pazarlama ve finans sektörlerinde deneyim sahibi olan Türk girişimciler tarafından, milyonlarca oyuncuya içerik üreterek Türkiye’nin dünya çapındaki “Oyuncu Şirketi” olma hedefiyle çalışmalara başladı. 2014 yılından itibaren melek yatırımcıların da desteğini alarak kuruluş sürecini tamamlayan InGame Group’un bünyesinde Madbyte Games, Elite Game Studio, BoomByte olmak üzere sektörün çeşitli alanlarında iddialı oyun stüdyoları ve Lokum Games adında bir oyun yayın şirketi ile Türkiye’nin ilk espor merkezi olan Nonstop Zula Espor Merkezi yer alıyor. InGame Group Türkiye’de ve dünyada 3 bölgede 30 milyonun üstünde oyuncusu bulunan yerli kitlesel çoklu oyuncu ve birinci şahıs nişancı (MMOFPS) oyunu Zula’nın, Zula deneyimini mobil cihazlara taşıyan Zula Mobile’in ve gerçekçi fiziği ile öne çıkan Pool Elite bilardo oyunlarının da yaratıcısı. InGame Group, önümüzdeki yıllarda Zula PC, Zula Mobile ve yeni mobil oyunlarla global açılımını hızlandırmayı hedefliyor.
ingamegroup.com


Oplog
Halit Develioğlu
OPLOG, tüketici markalarına satın alma sonrası süreçte e-ticaret müşterilerine en üst memnuniyeti sunabilmeleri için depolama, sipariş hazırlama, teslimat ve iade yönetimi hizmetleri veren bir teknoloji odaklı lojistik şirketidir.
2017’de Deloitte tarafından “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi” ödülüne layık görülen OPLOG, hizmet verdiği 50’den fazla e-ticaret şirketi ve Sony, Tupperware, Rossmann gibi seçkin Global markalar için lojistiği bir problem olmaktan çıkartarak satışlarını arttıran rekabetçi bir güç haline getirmektedir.
OPLOG, Bilkent Cyberpark’ta yer alan 45 kişilik AR-Ge ekibinin geliştirdiği ileri teknolojiler ile donatılmış fulfillment merkezlerinin sayısını önümüzde 3 sene içerisinde 100’ün üzerine çıkartarak e-ticaret müşterilerinin siparişlerini en hızlı biçimde teslim alabilmelerini sağlayan bölgesinde lider bir oyuncu olmayı hedeflemektedir.
oplog.com.tr


Wellbees
Melis Abacıoğlu, Seçil Gürcüoğlu Mercan, Kerem Gönülkırmaz
Wellbees, her şirket için özelleştirilmiş uzman desteği, seminerler, meydan okumalar, içerikler ve etkinlikler yoluyla çalışanlarının iyi hissetmelerini amaçlayan dijital bir kurumsal ‘wellbeing’ platformudur. Wellbees ürünüyle çalışanların sağlıklı alışkanlıklarını %82’ye kadar arttırırken ve onların kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlarken, işe bağlılıklarını %89.9’a kadar arttırmaktadır.* Wellbees 19 kişilik bir ekiple Zorlu Holding, Enerjisa Üretim, Papara gibi şirketlere hizmet sağlamakta ve herkesin kendini gerçekleştirirken birbirine destek olduğu bir dünya hayaliyle her gün arı gibi çalışmaktadır. 🙂
* Wellbees SROI (Yatırımın Sosyal Geri Dönüşü) Raporu, 2020.
www.wellbees.co